top of page

"Бахмут — обличчя геноциду 1942–2022": історія двох не забутих злочинів

"Бахмут — обличчя геноциду 1942–2022" — експозиція, що розповідає про те, як красиве промислове місто на Донеччині стало місцем двох злочинів тоталітарних режимів — з різницею у 80 років.

Це розповідь про минуле і сьогодення міста, про його трагедії та головне – про тих, хто попри жахи війни залишився вірним людяності й добру.

 

Виставка у "Бабином Яру" символічно відкрилася 1 серпня — адже саме 1 серпня 2022 року Міністерство оборони Росії оголосило про початок наземної операції в Бахмуті.

Перше "коло" експозиції — це історія у текстах, фотографіях та спогадах свідків про так званий Бахмутський "Бабин Яр" 1941–1943 років (тоді Бахмут був Артемівськом), коли місто було окуповано німцями.

Друге "коло" представлено кадрами з Бахмута в хронологічному порядку очима українських військових кореспондентів — це Костянтин і Влада Ліберови, Сергій Коровайний, Андрій Дубчак та Георгій Іванченко. 

За словами керівниці НІМЗ "Бабин Яр" Рози Тапанової, в Україні свій Бабин Яр є чи не в кожному регіоні, а ще є тисячі історій порятунку євреїв українцями, які люди довго не могли розказати. Зараз весь світ бачить, як російські неонацисти вчиняють геноцид на нашій землі. Паралелі, які ми проводимо цією виставкою між діями німецьких фашистів та російських загарбників, — це не порівняння, хто є меншим злом. Це про те, що зло має одне й те саме обличчя, і це зло має бути покарано.

 

А ми ділимось згадками про цю подію в українських ЗМІ та запрошуємо відвідати — виставка триватиме з 1 до 31 серпня 2023 року у виставковому центрі "Жива пам'ять", Бабин Яр.

Comments


bottom of page