top of page

Місто, яке прокидається від вибухів. Наслідки обстрілів Миколаєва на світлинах Сергія Коровайного

Окупаційна армія завдала артилерійського удару по Миколаєву. 22 липня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


Від початку повномасштабного російського вторгнення Миколаїв став однією із найгарячіших точок українського півдня. Мешканці Миколаєва прокидаються від вибухів майже кожного дня. Увечері ракетні атаки також продовжуються. У 2019 році Миколаїв обрав для себе слоган «Місто на хвилі». Під час повномасштабної російсько-української війни Миколаїв став містом, яке не спить.


Сьогодні Українська Асоціація професійних фотографів публікує світлини Сергія Коровайного, який зняв наслідки ракетного обстрілу міста Миколаїв наприкінці липня.


«Щасливий, бо вижив»


Улітку 2022 року російські військові обстрілювали місто Миколаїв майже кожного дня. Місцеві мешканці прокидались від звуків тривоги та вибухів, а увечері все знову продовжувалось. Від часу повномасштабного російського вторгнення до липня 2022 року зафіксовано більше 500 обстрілів у Миколаївській області, з яких більше сотні припадали на саме місто з околицями. Обстріли здійснювали за допомогою артилерійських систем та систем залпового вогню.


Автобус палає після артилерійського удару по Миколаєву. 22 липня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


Літо 2022 року для Миколаєва було дуже складним. Буквально кожної ночі, близько третьої – четвертої години, місто зазнавало обстрілів. Фотограф Сергій Коровайний з колегами провів тиждень у місті та задокументував наслідки російських обстрілів Миколаєва.


Наслідки ворожої атаки у Миколаєві. 22 липня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


«Лягав спати і знав, що серед ночі тебе або розбудять гучні вибухи, або прилетить просто по тобі. Цей факт також не можна заперечити і це дуже розхитувало нерви, – говорить Сергій Коровайний. – Ми були у місті лише декілька днів, познімали і поїхали. Натомість місцеві мешканці жили із цим постійно, та ще й на тлі нестачі прісної води та інших негараздів». Щоденні обстріли припинились із звільненням Херсона, коли ЗСУ відсунули російських військових подалі від Миколаєва.


Люди на місці удару у Миколаєві. 22 липня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


Один із обстрілів 22 липня відбувся ближче до вечора, на околиці міста, яка ближче до лінії фронту. «Ми побачили вибухи, дим, дізнались адресу у місцевого управління ДСНС і поїхали знімати», – пригадує Коровайний. Було декілька «прильотів»: у стоянку з автобусом, житловий будинок, школу. У той вечір ніхто не загинув, проте багато людей отримали поранення, були в крові. «Зняв одного хлопця, який протягом останніх 48 годин двічі потрапляв під ракетні атаки російських військових. Він отримав незначні поранення і вважає себе щасливчиком. Вражає, наскільки ми звикли жити під обстрілами», – каже Сергій Коровайний.


Вид на місце ворожої атаки у Миколаєві. 22 липня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


 

Сергій Коровайний – український документальний фотограф, активно висвітлює події російсько-української війни. Співпрацює з міжнародними виданнями, зокрема Wall Street Journal, Washington Post, The Guardian, Financaial Times та іншими. У своїх проєктах фокусується на темах російсько-української війни, екології, та різних аспектів української сучасності. Здобув освіту у США на магістерській програмі з Visual Storytelling як стипендіат Програми імені Фулбрайта. У 2018 році приєднався до The Gate, провідного українського фотоагентства. Роботи Сергія експонувалися на численних персональних та колективних виставках в Україні, США та ЄС.


Соціальні мережі фотографа:

 

Нагадаємо, що Українська Асоціація професійних фотографів започаткувала цикл матеріалів, присвячених ключовим подіям російської війни проти України, де публікує спогади та світлини українських документальних фотографів.

 

Проєкт реалізовується завдяки підтримці ЗМІN.

Comentários


bottom of page