top of page

Фільм «20 днів в Маріуполі» отримав премію BAFTA як найкращий документальний фільм 


Фото: Kate Green/BAFTA/Getty Images for BAFTA 


Стрічка «20 днів у Маріуполі»  документаліста, режисера та засновника Української асоціації професійних фотографів Мстислава Чернова перемогла в номінації «Найкращий документальний фільм» на престижній британській премії BAFTA Film Awards. Нагорода присуджується Британською академією телебачення та кіномистецтва.  

Фільм Мстислава Чернова висували на премію відразу у двох номінаціях — «Найкращий неангломовний фільм» та «Найкраща документалістика».  


На сцену за нагородою піднявся Мстислав Чернов з продюсеркою Василисою Степаненко та фотокореспондентом Євгеном Малолєткою, з якими він разом працював в оточеному Маріуполі у 2022 році.   «Це не про нас. Це про Україну, про людей Маріуполя, і я хочу зосередитися на цьому. Вчора (17 лютого — ред.) впало ще одне українське місто — Росія окупувала Авдіївку і багато міст до цього. Тому історія Маріуполя — це символ всього, що сталося. Символ боротьби, символ віри», — сказав Чернов у промові. Також зі сцени він подякував за можливість висловитися і закликав продовжувати боротись.


На сцену за нагородою піднявся Мстислав Чернов з продюсеркою Василисою Степаненко, з якою вони разом із фотокореспондентом Євгеном Малолєткою працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році.  


Кінопремія BAFTA Film Awards — щорічна нагорода, яку ще називають британським аналогом «Оскара». Крім того, «20 днів у Маріуполі»  претендує на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм». 


Напередодні, Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards). Як зазначили у пресслужбі, Чернова нагородили за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно».


Нагадаємо,  у березні 2022 року Мстислав Чернов разом із колегами із Associated Press були єдиною міжнародною командою журналістів, які працювали у Маріуполі та відправляли звідти матеріали. У документальній стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення РФ, життя мирних мешканців Маріуполя в облозі, бомбардування пологового будинку та житлових кварталів міста, а також місця масових поховань. Усі кадри команда відзняла протягом 20-ти днів перебування у Маріуполі. У 2023 році автори стрічки стали лауреатами Пулітцерівської премії у категорії «Служіння суспільству». 

Comments


bottom of page