top of page

Премію Гільдії режисерів США отримав Мстислав Чернов за стрічку «20 днів у Маріуполі»


Мстислав Чернов з нагородою Гільдії режисерів Америки. Фото DGA Awards  

Український режисер, документаліст, засновник Української асоціації  професійних фотографів Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Як зазначають у пресслужбі, Чернова нагородили за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно».


У промові під час церемонії нагородження Чернов згадав про щоденні атаки росіян по Україні, зокрема про нещодавній обстріл свого рідного Харкова. Тоді загинули семеро людей, серед яких троє дітей.«Я сповна усвідомлюю силу кіно, стоячи тут і дивлячись на вас. Кіно допомагає всім нам впоратися з цим інколи нестерпним світом, несправедливим світом, і дає нам надію зупинити все погане і йти назустріч кращому майбутньому», — сказав Чернов.


Разом із ним за цю премію змагалися такі режисери як: Крістофер Шарп і Мозес Бвайо зі стрічкою «Бобі Вайн: народний президент», Мадлен Ґевін — «За межами утопії», Девіс Ґуґґенгейм —  «Незмінний: історія Майкла Дж. Фокса» та Д. Сміт із фільмом —  «Місто Кокомо».

 

Про премію 


Премія Гільдії режисерів США — одна з профільних кінопремій, що визначає потенційних лідерів «Оскара». Цього року фільм «20 днів у Маріуполі» номінований на нагороду в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм». Церемонія вручення кінопремії  «Оскар» відбудеться 10 березня у Лос-Анджелесі. Про стрічку 


Нагадаємо, «20 днів у Маріуполі» — фільм українського журналіста та фотографа Мстислава Чернова. Разом із ним над стрічкою працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Фільм створений у співпраці Associated Press та американських документалістів з Frontline.  Журналісти приїхали в Маріуполь буквально за кілька годин до повномасштабного російського вторгнення. У березні 2022 року Мстислав Чернов разом із колегами з Associated Press були єдиною міжнародною командою журналістів, які працювали у Маріуполі та надсилали звідти матеріали. У документальній стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення РФ, життя мирних мешканців Маріуполя в облозі, бомбардування пологового будинку та житлових кварталів міста, а також місця масових поховань. Усі кадри команда відзняла протягом 20 днів перебування у Маріуполі. У 2023 році автори стрічки стали лауреатами Пулітцерівської премії у категорії «Служіння суспільству».  Окрім «Оскара», стрічку також номінували і на кінопремію BAFTA. 
Yorumlar


bottom of page