top of page

Зруйнований корпус Академії мистецтв у Києві: наслідки балістичної атаки росіян в об’єктиві документалістів

Наслідки балістичної атаки росіян по Києву. 25 березня 2024 року. Фото Костянтина та Влади Ліберових


Численні вибухи прогриміли в центрі Києва в понеділок, 25 березня, приблизно за 30 секунд після того, як спрацювали сирени повітряної тривоги. Російські війська атакували столицю України двома балістичними ракетами, їх вдалося збити.


Рятувальники ліквідовують наслідки балістичної атаки росіян по Києву. 25 березня 2024 року. Фото Павла Флореску


За попередньою інформацією від КМВА, внаслідок ракетної атаки на Київ зафіксовано падіння уламків у Печерському, Голосіївському, Дніпровському та Солом’янському районах. Наразі рятувальники обстежують території. Десятеро людей постраждали. Пошкоджено дві багатоповерхівки.


Руїни у центрі Києва унаслідок балістичної атаки росіян. 25 березня 2024 року. Фото Костянтина та Влади Ліберових


Також у міністерстві культури повідомили, що внаслідок падіння уламків ракети у Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука руйнувань зазнала центральна частина корпусу.


«Сигнал повітряної тривоги був увімкнений за декілька секунд до перших вибухів, тому студенти та викладачі не встигли оперативно спуститися до укриття. На щастя, уламки потрапили у сусідні приміщення, де не було людей», — зазначив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.


Рятувальники ліквідовують наслідки балістичної атаки росіян по Києву. 25 березня 2024 року. Фото Павла Флореску


Ущент зруйновані спортивна зала, конгрес-хол та виставковий центр. Також суттєвих пошкоджень зазнали приміщення кафедр та аудиторії закладу. 


Постраждалі автівки у центрі Києва. 25 березня 2024 року. Фото Павла Флореску   


Мер Києва Віталій Кличко біля зруйнованого корпусу Академії мистецтв. 25 березня 2024 року. Фото Павла Флореску


Міський голова столиці Віталій Кличко зауважив, що поряд зі зруйнованим приміщенням державного навчального закладу знаходиться гуртожиток, де було багато людей. «На щастя, там руйнувань немає, і ніхто не постраждав», — повідомив мер Києва Віталій Кличко.


Бариста у київській кав’ярні, яка постраждала унаслідок балістичної атаки росіян. 25 березня 2024 року. Фото Костянтина та Влади Ліберових


Медики на місці балістичної атаки росіян. 25 березня 2024 року. Фото Костянтина та Влади Ліберових


На ранкову атаку росіян відреагував президент Володимир Зеленський. Він подякував рятівникам, поліції та комунальникам, які ліквідують наслідки ударів. Зеленський вкотре закликав партнерів виділити Україні більше ППО: «Ми не втомлюємося повторювати, що Україні потрібно більше ППО. Це безпека для наших міст і збережені людські життя. Всім нам у світі, хто поважає й захищає життя, треба зупинити цей терор».


Центр Києва після балістичної атаки росіян. 25 березня 2024 року. Фото Костянтина та Влади Ліберових


Проєкт реалізовується завдяки підтримці IWM Documenting Ukraine.


Commentaires


bottom of page