top of page

Disney перевипустить скорочену міжнародну телеверсію церемонії «Оскар» і додасть перемогу «20 днів у Маріуполі» та промову Чернова

Рейні Аронсон-Рат, Мстислав Чернов, Мішель Мізнер та Деріл Мак-Круден. Фото Getty Images


Американська кіноакадемія перевипустить скорочену міжнародну телеверсію церемонії вручення премії «Оскар», але цього разу включить категорію «Найкращий документальний фільм», в якій перемогла стрічка «20 днів у Маріуполі», а також залишить промову режисера, засновника УАПФ Мстислава Чернова. Про це пише новинний інтернет-журнал про телебачення і кіно Deadline.


За інформацією видання, це рішення Disney ухвалив після обурення Суспільного. Мовник першим звернув увагу на те, що у міжнародній версії немає ані цієї категорії, ані промови режисера Мстислава Чернова. Тоді представники Disney Entertainment пояснювали, що короткі версії шоу мають часові обмеження. Проте Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення надіслала лист до The Walt Disney Company з проханням додати в міжнародну версію цьогорічної премії «Оскар» фрагмент із номінацією «Найкращий документальний фільм».


Посилаючись на власні джерела, Deadline повідомляє, що усі глобальні ліцензіати «Оскара» отримають оновлену версію — не лише українське Суспільне Мовлення.


Нагадаємо, вперше в історії український фільм «20 днів у Маріуполі» отримав кінопремію «Оскар». У перші години після нагородження вдалося записати ексклюзивне інтерв’ю з режисером Мстиславом Черновим після отримання «Оскара»


Що відомо про фільм?

 

Стрічка «20 днів у Маріуполі» розповідає про команду журналістів, які на початку повномасштабної війни опинилися в Маріуполі й документували злочини росіян проти цивільних. У березні 2022 року Мстислав Чернов разом із колегами з Associated Press Євгеном Малолєткою та Василісою Степаненко були єдиною міжнародною командою журналістів, які працювали у Маріуполі та відправляли звідти матеріали. У 2023 році автори стрічки стали лауреатами Пулітцерівської премії у категорії «Служіння суспільству». Також стрічка «20 днів у Маріуполі» перемогла в номінації «Найкращий документальний фільм» на престижній британській премії BAFTA Film Awards. Крім того, Мстислава Чернова нагородили Премією Гільдії режисерів США за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно».


Comments


bottom of page