top of page

До Львова привезли виставку фотобуків з короткого списку Dummy Award 2023


Dummy Award — це міжнародний конкурс на найкращий неопублікований макет фотокниги для фотографів з усього світу. У Мистецькій бібліотеці Львова триває виставка фотобуків з короткого списку конкурсу. Раніше експозицію представляли на фотофестивалях та галереях у Токіо, Дубліні, Анкарі, Парижі, Берліні, Лондоні, Кельні, Нью-Делі, Стамбулі, Кіото, Римі та інших містах. Конкурс популярний серед фотографів з усього світу.


Фото Олі Лящук


«Ті макети фотобуків, які перемагають, отримують нагоду бути виданими, — говорить завідувач Мистецької бібліотеки Ростислав Кузик. — Ми отримали нагоду показати 50 книжок із короткого списку за 2023 рік. Ці книжки були у світовому турі й відвідали понад 20 міст по різних країнах. Нарешті вони потрапили до нас. Ми насправді до цього трохи довго йшли. Львів це останнє місто у цьому турі».


Завідувач Мистецької бібліотеки Ростислав Кузик. Фото Олі Лящук


Теми фотобуків різноманітні: від соціальних та політичних до особистих переживань. «Як на мене, це більше ніж просто фотобуки. Тут, мабуть, немає жодної, яка була б класичним фотобуком. Це, можна сказати, гібридні формати, це експерименти, це пошуки не лише цікавої візуальної мови, а й пошуки нових форм втілення цієї візуальної мови», — пояснює Ростислав. 


У конкурсі Dummy Award 2023 взяли участь і фотографи з України. До короткого списку увійшли три фотокниги українців: «Photography Firmly Enters the Everyday» Анни Пилип’юк та Володимира Шипотільникова; «100 days of war» Ігоря Чекачкова та «Loss» Катерини Мотильової. До п’ятірки переможців увійшло дві з трьох цих книжок — робота Анни Пилип’юк і Володимира Шипотільникова та робота Ігоря Чекачкова.


Фото Олі Лящук


«На цей конкурс подавалися багато українських фотографів, але зайняті три місця — це дуже класний результат для нашої країни», — каже Ростислав, а також закликає українських митців долучатись до конкурсу, адже для них участь безкоштовна. 


Усі 50 книжок, включно з книжками-переможницями, можна погортати на виставці у Мистецькій бібліотеці до 18 квітня з 11:30 до 20:00 щодня, окрім понеділка. Вхід вільний.


Виставка організована в партнерстві з Kassel Fotobook Festival та видавництвом IST Publishing, що висвітлює інноваційні та креативні практики у сфері фотокниг.Comments


bottom of page