top of page

Фільм засновника УАПФ Мстислава Чернова номіновано на «Оскар»


Американська Академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила довгоочікуваний перелік фільмів-номінантів на  «Оскар». Стрічку «20 днів у Маріуполі» українського режисера, документаліста, засновника Української Асоціації  професійних фотографів Мстислава Чернова  номінували у категорії Documentary feature film — «Найкращий документальний фільм». 


Це перша документальна українська стрічка за часів незалежності, що стала претендентом на таку кінопремію. Крім того, номінація фільму на «Оскар» стала першою і для Associated Press за весь період існування новинної агенції. «Жахливу хроніку Мстислава Чернова про оточене українське місто та міжнародних журналістів, які залишилися там після вторгнення Росії, було номіновано як найкращий документальний фільм, що принесло агентству Associated Press свою першу номінацію на «Оскар» за  178-річну історію новинної організації», — йдеться у повідомленні.  


Нагадаємо,  стрічка створена у співпраці Associated Press та американських документалістів з Frontline. Разом із Мстиславом Черновим над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Журналісти приїхали в Маріуполь буквально за кілька годин до повномасштабного російського вторгнення. У березні 2022 року Мстислав Чернов разом із колегами із Associated Press були єдиною міжнародною командою журналістів, які працювали у Маріуполі та відправляли звідти матеріали. У документальній стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення РФ, життя мирних мешканців Маріуполя в облозі, бомбардування пологового будинку та житлових кварталів міста, а також місця масових поховань. Усі кадри команда відзняла протягом 20-ти днів перебування у Маріуполі. У 2023 році автори стрічки стали лауреатами Пулітцерівської премії у категорії «Служіння суспільству».  Також  стрічку номінували і на кінопремію BAFTA. Церемонія вручення кінопремії  «Оскар» цього року відбудеться 10 березня у Лос-Анджелесі.


Comentarios


bottom of page