top of page

Український Дім презентував альбом «СПАЛАХ. Українська фотографія 2022-2023»

Фотокнига «СПАЛАХ. Українська фотографія 2022-2023», створена у партнерстві Української асоціації професійних фотографів та Українського Дому. Фото Ольги Ковальової


Видання зі світлинами провідних фотографів, які фіксують повномасштабне вторгнення Росії в Україну, представив Український Дім у партнерстві з Українською асоціацією професійних фотографів. В основі книги знімки, які були експоновані у жовтні 2022 року у виставковому проєкті «СПАЛАХ». Мета — зберегти та поширити свідчення подій війни через авторську оптику провідних українських фотографів. 


До експозиції увійшло 500 робіт українських фотографів, серед яких, зокрема, і учасники Української асоціації професійних фотографів: Мстислав Чернов (засновник УАПФ), Тарас Бичко, Олексій Фурман, Павло Дорогой, Сергій Мельниченко, Ігор Чекачков, Євгеній Завгородній, Юрко Дячишин, Іва Сідаш, Яна Кононова, Саша Маслов, Михайло Палінчак, Олена Гром, Сергій Михальчук та Сергій Коровайний.


Фото Ольги Ковальової


«Формуючи драматургію альбому, ми прагнули представити всю повноту авторських висловлювань, показати широкий спектр емоцій — і не лише через воєнну фотографію, а й через сучасну українську загалом: вуличну, студійну, пейзаж, портрет, камерні сцени, ню», — каже кураторка проєкту Аліса Гришанова. 


За ідеєю та змістом альбом «Спалах» передає реальність і багатошаровість, у якій живуть та борються за перемогу українці.


Фото Ольги Ковальової


Ірпінь, Буча, Салтівка у Харкові, масове поховання в Ізюмі, Каховська ГЕС, контрнаступ ЗСУ на Півдні — ці та інші кадри ключових подій війни представлені у виданні. Точкою відліку для відбору фотографій стала дата 24 лютого 2022 року. 


Аліна Гришанова наголошує, що воєнна фотографія та фотографія часів війни — не тотожні явища: «Але в сукупності вони утворюють загальну картину трагедії, відображають театр бойових дій, героїку спротиву, історії людей, їхній психологічний стан, смерть і життя, біль і надію».


Фото Ольги Ковальової


«Фотографії, що миттєво розліталися сторінками соціальних мереж по всьому світу, зіграли надзвичайно важливу роль у сприйнятті війни, — говорить директорка Українського Дому Ольга Вієру. — Їхній вплив важко переоцінити, адже саме вони відкривали правду і формували ставлення до тих чи інших подій. Емоційний відгук на правдиві фото допомагав вирішувати питання всебічної підтримки України у цивілізаційній битві на провідних дипломатичних і політичних майданчиках світу».


Фото Ольги Ковальової


Більшу частину накладу буде передано державним інституціям, а також партнерам проєкту задля донесення цих свідчень до широкої аудиторії всередині країни та за її межами. Альбом видано Українським Домом за підтримки Укргазбанку. Типографія — «Від А до Я».


Comments


bottom of page