top of page

Як отримати грант The Aftermath Project у розмірі $25 000 на реалізацію власного фотопроєкту про наслідки війни? Поради від співзасновниці та переможця конкурсу


УАПФ продовжує підтримувати творчі ідеї фотографів та сприяти активному розвитку документалістів. Цього разу розповідаємо про некомерційну організацію The Aftermath Project. Вона пропонує фотографам з усього світу отримати грант $25 000 на реалізацію документального проєкту, який зможе глибоко й переконливо продемонструвати світовій спільноті наслідки воєнного конфлікту. Роботи, створені переможцями гранту, допомагають інформувати громадськість про справжню ціну миру. 


У світі занадто багато воєн, смертей та наслідків, які по собі залишають збройні протистояння. Саме тому Сара Террі співзасновниця та художня керівниця The Aftermath Project, яка сама висвітлювала війну у Боснії, закликає українських документалістів подаватись на грант, аби привернути увагу всього світу до того, з чим зіткнулись українці після повномасштабного вторгнення Росії в їхню країну. 


«У той час, коли світові ЗМІ зосереджувалися на війні в Афганістані та Іраку  була Боснія, яка ледь виживала після своєї війни. Вона була забута і покинута міжнародною спільнотою. Тому я просто хочу допомогти іншим фотографам висвітлювати історії після конфліктів. Ми зробили конкурс особливо доступним для українських фотографів, бо усвідомлюємо, що Україна ще в середині конфлікту, а тут вже є серйозні наслідки»,  пояснює Сара увагу комітету конкурсу саме до теми України.


Тож Сара Террі разом із фотожурналістом Джозефом Сивеньким, який переміг у 2022 році з проєктом Wounds, провели спільну ZOOM-зустріч для українських фотографів, де розповіли про особливості подання на конкурс та поділились лайфхаками, як переконливо представити свою історію так, щоб вона перемогла. 


Найперше Сара рекомендує ознайомитися з роботами переможців минулих років, аби тема і її основні меседжі не повторились. Вона вважає, що документалістам варто подавати на грант тільки ті історії, які справді їх глибоко хвилюють, щоб якомога переконливіше і голосніше розповісти про них. Вона каже, що найважливіше у проєктах — сенси, які в них закладені. «Не пишіть і не робіть того, чого, на вашу думку, захочуть судді. Зробіть те, чим ви насправді захоплені, й розкажіть нам те, про що ми всі маємо знати більше»,  підкреслює Сара. 


Джозеф Сивенький американський фотожурналіст українського походження. У своєму проєкті Wounds він розповідає про українських активістів і військових, які отримали важкі поранення під час Революції Гідності 2014 року та війни Росії проти України. Це довгостроковий проєкт, зосереджений на людях та їхніх родинах, які боролися за справедливість, демократію й подальшу незалежність України. У ньому досліджуються наслідки війни та процес лікування, що триває все життя.


Джозеф радить знайти хорошого редактора, який допоможе якісно підготувати текст для фото. «Адже 51% успіху це якісні фото, 49%  переконливий текст. Тому не нехтуйте супровідним текстом,  переконаний фотограф.  Вам доведеться витратити деякий час на роздуми про те, як пояснити, про що ваша робота, чому це важливо і чому інші люди повинні турбуватися про те, чому ви це робите».


Разом з учасниками онлайн-зустрічі Сара та Джозеф обговорили запропоновані фотографами теми. Вони порадили аплікантам, де саме у своїй історії варто зазирнути глибше, що змінити, а від чого взагалі відмовитись. Запис зустрічі можна отримати за запитом у дірект у соціальних мережах УАПФ. 


Крайдату на подання заявки у конкурсі продовжили до 25 березня 2024 року, аби всі охочі встигли підготувати свої проєкти. Крім грошової винагороди, переможці отримають увагу міжнародної фотоспільноти й можливість представляти свої проєкти на виставках у різних країнах світу.

Comments


bottom of page