top of page

The Ukrainians представили фотокнигу «How we walk through the fire»

Два роки повномасштабного вторгнення росіян у 195 світлинах. The Ukrainians підготували англомовну фотокнигу «How we walk through the fire» із ключовими кадрами війни. До видання потрапили всі знімки з англомовного спецвипуску журналу Reporters, а також нові фото важливих подій російсько-української війни. Усі знімки зроблені від лютого 2022-го до лютого 2024 року. Це перша книжка видавництва The Ukrainians Publishing. 


Фото Данила Павлова


«Наш журнал був створений у партнерстві з Міністерством закордонних справ. Тож частина тиражу була скерована у дипломатичні установи, журнал почав з'являтися в різних іноземних політиків. Він потрапив у дипломатичний вагон Укрзалізниці. Видання отримало хороші відгуки, на нього є попит. Тому в нас виникла ідея до другої річниці війни видати фотокнигу, але уже з доповненою добіркою світлин. От такий запит був», — пояснює фоторедактор фотокниги «How we walk through the fire» Данило Павлов. 


Фото Данила Павлова


У фотокнизі представлені світлини понад 40 українських документалістів. Хтось надав конкретні фото, а хтось — доступ до власного архіву, де Данилу довелося відшукувати саме ті влучні кадри для наповнення книги. 


Фото Данила Павлова


На обкладинці видання фото зняте з приладу нічного бачення Олександром Попенком. Данило каже, що намагався обрати непростий кадр для обкладинки, а такий, який би «тримав інтригу, а все інше розкривалося б всередині». «Я хотів, щоб це було максимально завуальовано. Але водночас з візуальної точки зору виглядало і гарно, і сильно», — пояснює фоторедактор. 


Данило каже, що намагався наповнити книгу різними світлинами, аби вона не здавалась надто трагічною чи сконцентрованою виключно «на прильотах та руїнах». Фоторедактор прагнув віднайти баланс, який би охоплював важливі події та мав цікавий візуальний вигляд, що змушував би глядача зупинитися й глибше порозглядати.


Фото Данила Павлова


Тож у виданні охоплено всі важливі аспекти російського вторгнення: кадри і військових, і цивільних, і з тренувань, і з поховань, з Верховної Ради, з потяга Укрзалізниці, обстрілів, блекаутів тощо. 


Фото Данила Павлова


«Фотокнига зроблена з такою концепцією, щоб можна було зрозуміти й усвідомити хронологію певних подій. Цією хронологією, в принципі, я займався і думав як би це зробити так, щоб воно було достатньо розкидано по цих двох роках. От, наприклад, якщо ми відкриваємо книгу, перше, що ми бачимо — фотографію на розвороті: це наступ росіян на Харківщину, і прямо біля знака на об'їзній дорозі Харкова лежить мертвий росіянин. Другий кадр — це вже знищене ППО в Маріуполі. Тобто початок книги — це події першого дня вторгнення — 24 лютого, — розповідає Данило Павлов. — Того ж дня ми бачимо величезний корок з автівок на Берестейському проспекті у Києві. Далі йдуть кадри, як люди готуються до оборони. Їжаки на Житомирщині. Це все події перших днів. Зокрема і відома світлина Макса Дондюка евакуації з Ірпеня, яка потрапила на обкладинку американського журналу Time, теж представлена у фотокнизі. Далі йдуть знімки, як українці тренуються кидати коктейлі Молотова, перші загиблі, військові портрети, кадри з українсько-польського кордону. Кадр з обстріляного росіянами маріупольського пологового Євгена Малолєтки, який став переможцем World Press Photo. Знімки з поховань військових у Львові. А закінчується фотокнига кадром Юлії Кочетової. Це дуже гарний портрет військового з навчань».


Фото Данила Павлова


«How we walk through the fire» вийшла друком у твердій палітурці. Її можна придбати в Києві у книгарнях «Сенс» та «Збірка», а також замовити на сайті. Доставка доступна по всьому світу. 


Матеріал створено за підтримки міжнародної некомерційної організації «репортери без кордонів».

Comments


bottom of page