top of page

«Голодні. Змучені. Щасливі». Фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали, в якому стані українці повертаються з російського полону


Фото Влади й Костянтина Ліберових


25 червня ще 90 українців повернулися додому з російського полону: 32 нацгвардійці, 18 прикордонників, 17 представників Військово-морських сил, 15 бійців ЗСУ, 8 тероборонівців. Серед них — 59 оборонців Маріуполя, 52 з яких вийшли з «Азовсталі». Також ступили на рідну землю 5 бійців НГУ, які на початку вторгнення вартували на ЧАЕС.

Фото Влади й Костянтина Ліберових

Фото Влади й Костянтина Ліберових


Світлини фотографів Влади й Костянтина Ліберових облетіли українські та світові медіа. Документалісти зафіксували, в якому стані українські військовослужбовці повернулися з неволі. 


Фото Влади й Костянтина Ліберових

Фото Влади й Костянтина Ліберових


«Хлопці цілували землю, плакали, почувши рідну мову. А ми були щасливі бути поруч в цей момент», — коротко прокоментували фотографи.  


Після зустрічі на кордоні Костя та Влада поїхали в шпиталь, де військових оглядали лікарі перед відправкою на подальшу реабілітацію.  


Фото Влади й Костянтина Ліберових


«Голодні. Змучені. Щасливі. 25 червня Україна повернула додому ще 90 військовополонених, — написали Ліберови. — Як і минулий раз, ми не можемо та не будемо нічого коментувати. Ці фотографії говорять самі за себе. Російський полон вбиває, і кожне повернення наших додому — величезне щастя з присмаком великого болю. Адже тисячі українських захисників та захисниць, як і цивільних людей — досі перебувають там, в лапах фашистського режиму Росії»


Фото Влади й Костянтина Ліберових


Президент Володимир Зеленський подякував усім партнерам, які допомагають у звільненні цих військовополонених.   


«Вдома — це не просто слова. Вдома — це Україна. Пам’ятаємо про всіх наших людей у російському полоні. Продовжуємо роботу задля звільнення кожного й кожної. Шукаємо правду про всіх, кого може утримувати ворог. Дякую нашій команді, яка займається обмінами: Буданов, Єрмак, Малюк, Клименко, Лубінець. Усім партнерам, які допомагають, ОАЕ за сприяння у звільненні цих наших людей. Разом можемо досягати навіть найскладніших результатів», — зазначив президент Володимир Зеленський.  


Фото Влади й Костянтина Ліберових

Фото Влади й Костянтина Ліберових


Всього на сьогодні вдалося повернути 3300 українців. Це вже 53-й обмін військовополоненими з початку повномасштабного вторгнення РФ. 


Фото Влади й Костянтина Ліберових


«Надалі ми слідкуватимемо за дотриманням прав повернутих, зокрема щодо медичного огляду, реабілітації, отримання необхідних документів, банківських карток», — зазначив омбудсмен Дмитро Лубінець. Також він звернувся до сімей, які ще чекаю рідних з полону: «Не втрачайте віри! Україна працює над поверненням всіх наших громадян додому!» 

Фото Влади й Костянтина Ліберових


 

Костянтин та Влада Ліберови. Подружжя фотографів з Одеси. Свій шлях почали 4 роки тому, зосередившись спочатку на творчих та емоційних лавсторі. За декілька років стали одними з найбільш впізнаваних фотографів у сфері та перейшли до активної викладацької діяльності, мають тисячі вдячних учнів по всьому світу. На початку війни в Україні змінили вектор своєї роботи, зосередившись на художній документалістиці: їхні фотографії з гарячих точок України стають вірусними в соціальних мережах, набираючи сотні тисяч репостів, їх публікують впливові ЗМІ, такі як BBC, Welt, Vogue, Forbes, а також беруть до своїх соціальних мереж Президент України та інші високопоставлені особи. 


Матеріал створено за підтримки міжнародної некомерційної організації «репортери без кордонів».

Comentarios


bottom of page