top of page

Військові склади чи дитяча лікарня: знімки українських фотографів у російських пропагандистських матеріалах

Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевіряє на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела.


8 липня Росія здійснила масовану ракетну атаку по Україні, вперше за довгий час атакувавши столицю. Російська армія скоїла черговий воєнний злочин, поціливши у цивільну інфраструктуру.

Світового резонансу набули наслідки обстрілу найбільшої в Україні дитячої лікарні «Охматдит», де під удар потрапило токсикологічне відділення та реанімація.


Росія підтвердила ракетний удар та зазначила, що це була «відповідь на спроби київського режиму завдати збитків об'єктам російської енергетики та економіки», відкинувши звинувачення в навмисному обстрілі лікарні.Пропагандистське видання Lenta.ru пише: «Російська армія вдарила по військових цілях у Києві мінімум трьома гіперзвуковими ракетами Кинджал. Під удар потрапив військовий завод «Артем», що виробляє авіаційні ракети класу «повітря-повітря» та обладнання для авіаційної техніки. Зі слів джерел інформації ТАРС в силових структурах, в результаті атаки вражений склад на його території».


Виправдовуючи удар російської армії по Києву, видання проілюструвало матеріал роботою українського фотографа Гліба Гараніча для інформаційної агенції Reuters, на якій задокументовані не військові склади, а руїни київського «Охматдиту».Ось що пише Reuters: «Росія підірвала головну дитячу лікарню у Києві, влучивши ракетою посеред білого дня в понеділок, та обстріляла інші міста України, вбивши щонайменше 41 мирного жителя під час наймасштабнішої ракетної атаки за останні місяці. 


Батьки, тримаючи дітей, ходили заплакані вулицею біля лікарні, вони були в стані шоку після жахливого повітряного нападу вдень. Вікна були розбиті, зірвані плити, і сотні киян допомагали розбирати завали.

«Було дуже страшно. Я не могла дихати. Я намагалась накрити (свою дитину). Я намагалась накрити його цією тканиною, щоб він міг дихати», — розповіла Reuters 33-річна Світлана Кравченко».


Російські ЗМІ й телеграм-канали масово поширювали фейки, намагаючись перекласти відповідальність за обстріл лікарні на Україну.


Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, провівши аналіз відеозапису та побувавши на місці трагедії, попередньо дійшла висновку, що Київська дитяча лікарня «Охматдит» була уражена в результаті прямого влучання російської ракети.


Проросійський пропагандист Alex Parker Returns у своєму телеграм-каналі під фото з евакуйованими онкохворими дітьми, що сидять під крапельницями просто на вулиці, поділився думкою про необхідність повторно вдарити по дитячій лікарні «Охматдит».«Евакуйовані матері з хворими дітьми з лікарні Охматдит, у двір якої впала збита ракета. Тільки я думаю про повторний удар Кинджалом?».


Завдяки роботі українських документалістів світова спільнота бачить, як країна, що в липні головує в Раді безпеки ООН, цілеспрямовано б'є ракетами по важкохворих дітях. 


Матеріал створено за підтримки міжнародної некомерційної організації «репортери без кордонів».Читайте також: 

Comments


bottom of page