top of page

Мстислава Чернова запросили стати членом журі кінопремії «Оскар»

Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василиса Степаненко, Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат на сцені під час отримання премії «Оскар». Лос-Анджелес, США. 11 березня 2024 року. Фото: REUTERS/Mike Blake 


Засновника Української асоціації професійних фотографів, переможця BAFTA та володаря премії «Оскар», режисера документального фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова запросили до журі Американської академії кіномистецтв і наук. 


Якщо Мстислав Чернов погодиться на пропозицію, то голосуватиме за лауреатів «Оскара» у номінації «Найкращий документальний фільм».Всього до журі Академії цьогоріч запросили 487 нових членів. Серед них — 71 номінант на премію та 19 лауреатів, пише The Guardian


«Ми раді вітати цьогорічних нових учасників, — заявили генеральний директор Академії Білл Крамер і президентка Джанет Янг. — Ці надзвичайно талановиті митці та професіонали з усього світу справили значний вплив на нашу спільноту кінематографістів». 


Якщо всі запрошені митці погодяться, то кількість членів організації сягне 10 910, з них 9 934 матимуть право голосу у 2025 році. Американська кіноакадемія намагається урізноманітнювати склад своїх представників, щороку запрошуючи близько 400 людей. 


Нагадаємо, фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскара» як найкращий повнометражний документальний фільм. Така премія стала першою для України.   Що відомо про фільм?


У березні 2022 року Мстислав Чернов разом із колегами з Associated Press Євгеном Малолєткою та Василисою Степаненко були єдиною міжнародною командою журналістів, які працювали у Маріуполі та відправляли звідти матеріали. У документальній стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення РФ, життя мирних мешканців Маріуполя в облозі, бомбардування пологового будинку та житлових кварталів міста, а також місця масових поховань. У 2023 році автори стрічки стали лауреатами Пулітцерівської премії у категорії «Служіння суспільству». Також стрічка «20 днів у Маріуполі» перемогла в номінації «Найкращий документальний фільм» на престижній британській премії BAFTA Film Awards. Крім того, Мстислава Чернова нагородили премією Гільдії режисерів США за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно». 

 

 

Мстислав Чернов  український фотограф, журналіст Associated Press, режисер, воєнний кореспондент, Президент Української асоціації професійних фотографів, почесний член Українського ПЕН та письменник. Висвітлював Революцію Гідності, війну на сході України, наслідки збиття Boeing 777 Malaysia Airlines, сирійську громадянську війну, битви при Мосулі в Іраку, російське вторгнення в Україну 2022 року, включаючи блокаду Маріуполя. За цю роботу отримав нагороди Deutsche Welle Freedom of Speech Award, Премію імені Георгія Ґонґадзе, Knight International Journalism Awards, Biagio Agnes Award, Bayeux Calvados-Normandy Award, Elijah Parish Lovejoy Award, Free Media Awards. За підсумками 2022 року увійшов у рейтинги «Люди НВ 2022 у рік війни» і «14 пісень, фото та артоб'єктів, що стали символами українського спротиву» від «Forbes Україна», а відеоматеріали з Маріуполя стали основою фільму «20 днів у Маріуполі», який у 2024 році вперше в історії української кінематографії був нагороджений премією «Оскар».


Соціальні мережі фотографа:  Facebook  Instagram


Матеріал створено за підтримки міжнародної некомерційної організації «репортери без кордонів».

Comments


bottom of page