top of page

«20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова увійшов в лонглист премії BAFTA у двох категоріях

Документальний фільм журналіста та засновника Української Асоціації Професійних Фотографів Мстислава Чернова успішно потрапив до довгого списку кінонагороди BAFTA у двох номінаціях: «Найкращий неангломовний фільм» та «Найкраща документалістика». Про це йдеться на сайті премії. Короткі списки номінантів премії BAFTA оголосять 18 січня, а церемонія нагородження відбудеться 18 лютого. 


Кінопремія BAFTA Film Awards — щорічна нагорода, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. Премію ще називають британським аналогом «Оскара». Крім того, у короткі списки премії Американської кіноакадемії стрічка уже увійшла. «20 днів у Маріуполі»  претендує на «Оскар» теж одразу у двох номінаціях: «Найкращий документальний повнометражний фільм» і «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».  


Нагадаємо, над фільмом разом із Мстиславом Черновим працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. За кілька годин до вторгнення Російської Федерації команда встигла заїхати у Маріуполь, але змогла вибратись із оточеного міста аж через 20 днів.  Тоді навесні 2022 року Чернов разом із колегами із Associated Press були єдиною міжнародною командою журналістів, які працювали у Маріуполі та надсилали звідти матеріали. Кадри початку повномасштабного вторгнення Росії, місця масових захоронень, бомбардування пологового будинку та житлових кварталів міста облетіли світ. 

Comments


bottom of page