top of page

Миколаївські фотографи запрошують на виставку «MYPH: Татуювання війни»

Фото на постері Айнур Сакішевої 


Коли? 29 березня о 18:00 

Де? м. Миколаїв, ТЦ «Портал», 2-й поверх (зала біля ескалатора на 3-й поверх) 

Вхід на виставку — вільний


Відома на Півдні України школа концептуальної та артфотографії MYPH  запрошує на виставку п’ятьох переможців та переможниць субгрантової програми, котрі отримали 750$ в рамках проєкту «Миколаївська школа фотографії (MYPH): Татуювання війни».


Фото Софії Чайковської


У своїх фотопроєктах митці розповідають особисті історії мешканців південного регіону України, їхній досвід проживання війни. Таким чином автори створюють арттерапевтичний ефект через фіксацію наслідків російської агресії.


«Проєкт «Татуювання війни» це про шари, прошарки. Про колективну пам’ять. Про рефлексії. Про відчуття та емоції. Про те, що залишиться з нами назавжди — наші колективні спогади. В кожного вони свої, але у всіх нас — про одне й те саме. Про біль», — йдеться у повідомленні. 


Фото Софії Чайковської 


Представлені митці:


Артем Гумілевський — «Руки, що пахнуть хлібом»

Вероніка Моль — «Відбиток спогадів»

Софія Чайковська — «Межа визначення»

Олександр Савчук — «Знайдений пазл»

Айнур Сакішева — «В анамнезі — війна»


Також організатори проведуть арттерапевтичний фотографічний воркшоп для широкої аудиторії Миколаєва. 


Виставка триватиме до 28 квітня 2024 року.


Фото Олександра Савчука


Нагадаємо, школа концептуальної та артфотографії MYPH була заснована Сергієм Мельниченком у його рідному місті Миколаїв. Навчання спрямоване на популяризацію й розуміння сучасної концептуальної та художньої фотографії серед митців. Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну миколаївські фотографи зайняли активну волонтерську позицію. Хтось долучився до лав ЗСУ, а дехто з художньої фотографії перейшов до документальної, аби фіксувати наслідки дій окупантів. Засновник MYPH Сергій Мельниченко розповідав читачам УАПФ про навчання молодих фотографів, їхні проєкти, свої проєкти, а також вплив війни на фотографію у Миколаєві

 

Проєкт «Миколаївська школа фотографії (MYPH): Татуювання війни» підтримано в рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва» та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO і фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO. Програма (re)connection UA 2023/24 спрямована на відновлення зв’язків між митцями та їх аудиторіями, підтримку художників/-ць як а́кторів у збереженні культурної ідентичності України, втілення нових підходів до культури пам’яті, посилення стійкості та адаптивності інституцій, громад, митців до викликів воєнного часу.


Comments


bottom of page