top of page

Open call 4 World Photographic Cup 2024

Ми, як представник міжнародної Федерації європейських фотографів, у партнерстві з фотопродакшеном повного циклу Lustre анонсуємо старт відбору учасників української команди фотографів, котра представить Україну на World Photographic Cup 2024


World Photographic Cup — це конкурс для команд фотографів, які представляють кожен свою країну у 10 категоріях:

  • Комерційна (включаючи рекламу, архітектуру, промисловість, моду тощо)

  • Ілюстративна / Цифрове мистецтво

  • Природа / Ландшафт

  • Природа / Дикі тварини

  • Ілюстративний портрет

  • Природний портрет

  • Репортаж / Фотожурналістика

  • Спорт

  • Wedding Open (весільна постановочна)

  • Весільна документальна


Чи доречно висвітлювати інші жанри фотографії, що продовжують жити в українських воєнних реаліях? Позиція UAPP тут однозначна: нашим фокусом залишається висвітлення нашої боротьби з агресором, життя українців у теперішніх нелегких умовах, а також привернення уваги світової спільноти до подій в Україні. Наразі це найважливіша мета, на яку ми працюємо і заради якої за останні півтора року організували понад 150 виставкових проєктів у США, Бельгії, Латинській Америці, Австрії, Німеччині, Чехії, Республіці Кіпр, Швейцарії, Латвії, Литві, Нідерландах, Канаді, Португалії, Італії, Великобританії, Індії, Франції, Грузії, Фінляндії, Боснії та Герцеговині і Україні. Та все ж, як організація, що репрезентує українську фотоспільноту у всьому світі, ми вирішили надати можливість усім авторам усіх жанрів взяти участь у цьому колективному конкурсі. Крім того, існування і розвиток усіх фотожанрів в сучасних українських умовах — це також показник нашої стійкості та затятої вдачі.


Тож ми знайшли елегантний спосіб залишитись у своїй фокусній темі. Ви матимете можливість, просто поставивши відмітку в правильному місці, водночас податися і на участь у відборі до української команди, і на участь у нашому спецпроєкті, якщо ваша конкурсна робота тим чи іншим чином стосується війни. Спецпроєкт покликаний показати, як війна впливає на всі аспекти життя і навіть на кожен жанр фотографії.


Тобто, якщо ви подаєте роботу у весільному жанрі, але в кадрі у вас військові, волонтери чи це весілля відбувається в укритті — ми включимо вашу роботу до окремої підбірки, яку публікуватимемо на наших майданчиках із коментарями авторів. Те саме стосується інших жанрів.


Уточнимо, про всяк, ще раз: при подачі в категорії "портрет" зображення військового, ви потрапляєте і на конкурс, де роботи оцінюються виключно за рівнем, незалежно від теми, і до відбору до нашого проєкту. У першому разі ви можете увійти в команду від України і виграти нагороду в Кубкові, у другому — ваші фото та їхні історії ще й можуть бути опубліковані на наших майданчиках та згодом експонуватись на наших виставках.


А тепер трішки деталей подачі.


Таймлайн:

З 14 липня по 1 жовтня — відбір робіт, які представлятимуть команду авторів від України.

З 12 листопада по 3 грудня – суддівство робіт.

Фіналісти та кращі з кращих будуть оголошені 30 січня 2024 року.

Офлайн нагородження переможців відбудеться в Далласі, штат Техас у квітні 2024 року.


Журі відбору до команди, що представлятиме Україну:

Валентин Кузан

Ярослав Данильченко

Юрко Дячишин

Ігор Єфімов

Віктор Дьомін

Тарас Бичко

Марта Сирко

Антон Вєрєтін

Станіслав Ведмідь

Олександр Бренько


Скільки фотографів повинно бути в команді?

Від імені України ми можемо подати до 3 зображень у кожній категорії. Той самий фотограф може подати фотографію в декілька категорій (навіть в усіх 10 категоріях!), але в одній категорії автори повинні бути різними. Це нагадує Олімпійські ігри, де спортсмен може змагатися в декількох дисциплінах, але не може подавати заявку на одну й ту саму дисципліну двічі. Відповідно, кількість зображень складає 24, а кількість фотографів може бути від 3 до 24.


Яка вартість реєстрації?

Внесок за участь команди становить від € 300 до € 400, однак цьогорічну участь команди з України в знак солідарності організатори зробили безкоштовною. За що ми безмежно вдячні.


Як відбувається подання зображень?

Заявки пройдуть відбір до подачі на міжнародний конкурс членами журі від України. Надалі фіналістів буде додано через онлайн-систему подання WPC і роботи вже оцінюватиме міжнародне журі.


Технічні вимоги до участі:

Зображення повинні мати такі параметри: розмір не менше 4000 пікселів по довшій стороні, формат JPEG 10 або 12 (максимум) та обсяг до 16 мегабайт. Вбудований профіль: sRGB, Adobe 98 або Greyscale.


Подати свої роботи можна за посиланням

Comments


bottom of page