top of page

Фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова отримав «Оскар»

Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василиса Степаненко, Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат на сцені під час отримання премії «Оскар». Лос-Анджелес, США. 11 березня 2024 року. Фото: REUTERS/Mike Blake 


Історична подія для України. Документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» режисера, журналіста, засновника УАПФ Мстислава Чернова принесла нашій державі перший «Оскар». 


У  Лос-Анджелесі в ніч на 11 березня пройшла 96-та церемонія найпрестижнішої американської кінопремії, яка відзначає заслуги кінематографістів за 2023 рік. Омріяну статуетку у Голлівуді уперше отримали українці. Стрічка «20 днів у Маріуполі»  визнана найкращою в категорії «Повнометражний документальний фільм».На сцену Мстислав Чернов піднявся разом з командою, з якою працював над фільмом. Він виголосив промову, після якої зал аплодував стоячи: «Це перший «Оскар» в історії України. Для мене це велика честь. Але може я буду першим режисером в історії на цій сцені, який скаже: «Я хотів, щоб мені ніколи не довелось знімати цього фільму. Я б хотів поміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну і ніколи не окуповувала наші міста».  Зі статуеткою в руках Мстислав Чернов згадав про цивільних та військових, які перебувають в російському полоні. Він зазначив, що талановиті люди можуть виправити історію і зробити так, аби правда перемогла.   

 

«Людей з Маріуполя і тих, хто віддав своє життя, аби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, а спогади формують історію», —  емоційно сказав Мстислав Чернов. Оскароносний режисер завершив свою промову словами «Слава Україні!». 


Команда «20 днів у Маріуполі» підтримує Мстислава Чернова на сцені премії «Оскар». Лос-Анджелес, США. 11 березня 2024 року. Фото: REUTERS/Mike Blake 


Крім «20 днів у Маріуполі», у категорії «Найкращий документальний фільм»  змагалися ще чотири стрічки: Bobi Wine: The People’s President (Бобі Вайн: Народний президент); The Eternal Memory (Вічна пам'ять); Four Daughters (Чотири доньки); To Kill a Tiger (Убити тигра).


Що відомо про фільм?


У березні 2022 року Мстислав Чернов разом із колегами із Associated Press Євгеном Малолєткою та Василисою Степаненко були єдиною міжнародною командою журналістів, які працювали у Маріуполі та відправляли звідти матеріали. У документальній стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення РФ, життя мирних мешканців Маріуполя в облозі, бомбардування пологового будинку та житлових кварталів міста, а також місця масових поховань. 


У 2023 році автори стрічки стали лауреатами Пулітцерівської премії у категорії «Служіння суспільству». Також cтрічка «20 днів у Маріуполі»  перемогла в номінації «Найкращий документальний фільм» на престижній британській премії BAFTA Film Awards.  Крім того, Мстислава Чернова нагородили премією Гільдії режисерів США за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно».
Comments


bottom of page