top of page

«20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова претендує на «Оскар» у двох категоріях

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» журналіста та засновника Української Асоціації Професійних Фотографів Мстислава Чернова увійшов до списків претендентів на «Оскар» одразу у двох номінаціях: «Найкращий документальний повнометражний фільм» і «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».  

21 грудня 2023 року Американська кіноакадемія опублікувала перелік стрічок, які увійшли до короткого списку премії «Оскар» в десяти категоріях. «Шортлісти в двох категоріях. Документальній та Міжнародний фільм. Дякую всім. Памʼятаємо всіх. Бережіть себе. Працюємо далі», — прокоментував новину у фейсбуці Мстислав Чернов.  

Разом із Мстиславом Черновим над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Журналісти приїхали в Маріуполь буквально за кілька годин до повномасштабного російського вторгнення. У березні 2022 року Мстислав Чернов разом із колегами із Associated Press були єдиною міжнародною командою журналістів, які працювали у Маріуполі та відправляли звідти матеріали. У документальній стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення РФ, життя мирних мешканців Маріуполя в облозі, бомбардування пологового будинку та житлових кварталів міста, а також місця масових поховань. Усі кадри команда відзняла протягом 20-ти днів перебування у Маріуполі.


Фото: Євген Малолєтка


Прем’єра стрічки в Україні відбулася на фестивалі Docudays UA, де «20 днів у Маріуполі» став найкращим фільмом національного конкурсу та завоював приз глядацьких симпатій. Стрічку також показували  на одному із головних фестивалів незалежного кіно у США «Sandens» у секції World Cinema Documentary Competition.

До короткого списку номінації «Найкращий документальний фільм» 96-ої премії «Оскар» увійшла ще одна документальна картина про війну в Україні. Cтрічку «Звідки куди» зняв польський режисер Мачек Гамела у копродукції з французом Жан-Марі Ґіґоном і українкою Анною Паленчук. Стрічка розповідає про українських біженців, яких режисер евакуював із прифронтових територій після повномасштабного нападу Російської Федерації. 

Нагадаємо, що саме з коротких списків формують номінації на премію «Оскар». Результати оголосять 23 січня наступного року, а церемонія відбудеться 10 березня. 

Comments


bottom of page