top of page

Фотовиставка «Висвітлення» Михайла Палінчака відкриється у Києві 18 січня

18 січня о 17 год у Малій Галереї Мистецького арсеналу фотограф, учасник Української Асоціації професійних фотографів Михайло Палінчак представить добірку фотографій під назвою «Висвітлення». Зруйновані від авіабомб будинки, катівні місця розстрілу та масових поховань у Херсоні, Ізюмі, Бучі, Ягідному та на Чорнобильській атомній електростанції — усі 42 знімки зроблені від початку повномасштабного вторгнення. 


«Ця виставка про боротьбу з темрявою, яка намагається огорнути нашу країну», — пояснює Михайло.


Квартира в житловому будинку, зруйнованому внаслідок російського ракетного удару 9 березня 2022 року. Human Rights Watch підтвердила загибель щонайменше 44 людей.

Фото Михайла Палінчака. Ізюм, Харківська область, Україна.


Особливість знімків у тому, що усі вони були зроблені зі спалахом. 


«Спалах оголює процес фотографування: руки, які тримають зброю, готують їжу, обмальовують трофейну техніку, окреслюються й виставляються на загальний огляд. Тут-і-тепер, в мить, яка затягується й обертається приреченістю. Фотографії не поглинають реальність, не знеболюють її», — пише про світлини Палінчака письменниця та радіоведуча  Олена Гусейнова.


Татуювання з контуром України на грудях жінки, яка переїхала із Запоріжжя до Ужгорода через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. 

Фото Михайла Палінчака. Ужгород, Україна.


Виставка у Києві триватиме до 25 лютого 2024 року. Графік роботи: середа — неділя з 12:00 до 19:00. Вхід вільний. 


Також знімки Палінчака поїдуть до Брюсселя 25 січня. Раніше частина робіт його основної серії уже була представлена в Італії в рамках групової виставки.


 

Михайло Палінчак — український вуличний, репортажний і документальний фотограф, який живе і працює в Києві. Народився у 1985 році в Ужгороді у родині фотографа. Почав фотографувати в 2008 році. З 2012 року член Української фотографічної альтернативи (UPHA) та член Української Асоціації професійних фотографів (UAPP) з 2014 року.  3 2014 по 2019 роки офіційний фотограф Президента України. Засновник платформи Untitled присвяченій українській фотографії. Співзасновник спільноти «Українська вулична фотографія» — платформи для популяризації, дискусії та обміну досвідом у сфері вуличної фотографії в Україні. Автор фотокниги «Анамнез» (2020) та арт-видання «Обличчя Майдану» (2020).


コメント


bottom of page