top of page

Стрічки та написи. «Парад» знищеної російської техніки до Дня Незалежності на світлинах Євгена Малолєтки

Чоловік їде на скейті поміж російської військової техніки на Хрещатику. 24 серпня 2022 року. Фото Євген Малолєтка


Святкування 31-ої річниці відновлення Незалежності України відбулось на тлі повномасштабної російсько-української війни. Через загрозу ракетних ударів усі масові заходи скасували. Натомість у центрі Києва на Хрещатику виставили знищену російську військову техніку. Фотограф Євген Малолєтка зняв «парад» з іржавих російських танків та підбитих бойових машин.


Люди розглядають знищену російську військову техніку на Хрещатику у День незалежності. 24 серпня 2022 року. Фото Євген Малолєтка


«За Україну!»

 

День Незалежності України щороку відзначався військовим парадом у Києві та салютом. У 2022 році дата 24 серпня ознаменувала також пів року з моменту початку повномасштабної російсько-української війни. День Незалежності оголосили робочим днем. Через небезпеку масових ракетних ударів відмінили усі заходи, які передбачають скупчення людей. Киян та гостей столиці закликали не ігнорувати повітряну тривогу та спускатися у найближче укриття або в метро.


Прапор України розміром понад 200 квадратних метрів. 24 серпня 2022 року. Фото Євген Малолєтка


На знак подяки українським військовим, які захищають Україну, над столицею на дронах пронесли прапори бригад Збройних Сил України. Очолив колону прапор України розміром понад 200 квадратних метрів. Замість традиційного параду на Хрещатику виставили розбиту російську техніку. Люди мали змогу подивитись на знищені російські танки, а також залишити написи на іржавих поверхнях ліквідованих бойових машин армії РФ.


“Парад” російської техніки на Хрещатику у Києві. 24 серпня 2022 року. Фото Євген Малолєтка


«Я пишаюся тим, що є частиною нації вільних людей незалежної України, – написав у соцмережах фотограф Євген Малолєтка. – Цьогорічний військовий парад на Майдані Незалежності суттєво відрізняється від параду попередніх років. У центрі Києва пахне війною. Розплавлений та розірваний на шматки метал дає зрозуміти, що війна близько». Він додав, що вся країна у вишиванках та з національними прапорами патріотично пройшлася Хрещатиком під звуки сирен. Проте це все не скасувало планів РФ застосувати ракети проти українців. «Кожного дня ми читаємо репортажі і з хвилюванням думаємо про своїх рідних, друзів і колег, сподіваємось на завершення війни», – зазначив Євген Малолєтка.

 

Натомість протягом 24 серпня 2022 року російська армія обстріляла майже 60 населених пунктів України, а сигнал повітряної тривоги звучав рекордні 189 разів. Російські війська обстріляли залізничну станцію Чаплине у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло щонайменше 25 людей, серед яких – двоє дітей.

 

Фотограф Євген Малолєтка — український фотокореспондент, який отримав широку популярність фоторепортажем про блокаду Маріуполя під час вторгнення Росії в Україну в березні 2022 року.

Лауреат 2022 року міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards) від Міжнародного центру журналістів (ICFJ), а також лауреат Пулітцерівська премія (2023) в номінації за служіння суспільству (англ. Pulitzer Prize for Public Service), переможець 2023 року у World Press Photo of the Year.


Соціальні мережі:


Нагадаємо, що Українська асоціація професійних фотографів започаткувала цикл матеріалів, присвячених ключовим подіям російської війни проти України, де публікує спогади та світлини українських документальних фотографів.


Проєкт реалізовується завдяки підтримці ЗМІN.

Comments


bottom of page