top of page

Друга зима воєнного часу. Документальний проєкт Сергія Коровайного

Документальний фотограф Сергій Коровайний відвідує деокуповані села і містечка у Харківській та Донецькій областях та фіксує, як люди пережили окупацію і поступово повертаються до життя.


 

"Вижили! Вижили!" кричав український офіцер Юрію та Галині із Малої Комишувахи, зустрівши їх знову після звільнення. Його бригада тримала тут оборону навесні 2022. Літнє подружжя добре спілкувалось з військовими, і вони з болем залишали село, відходячи на зручніші рубежі з важкими боями. 

Юрій та Галина із Малої Комишувахи, листопад 2023 року


Війна прокотилась Слобожанщиною, лишивши по собі зруйновані міста та понівечені людські життя. Через своє стратегічне розташування, місто Ізюм та навколишні села були ключовою точкою боротьби для російської та української армій.

Місто Ізюм та навколишні села після деокупації, листопад 2023 року


Восени 2022 року ЗСУ провели блискавичну харківську офензиву та звільнили території в Харківській та Донецькій області, включно з Ізюмом. Деокуповані території відкрили світові чергові злочини російської федерації: братська могила, де поховані 449 українців, є найсильнішим прикладом.

Життя в деокупованих селах Харківщини, листопад 2023 року


Але із закінченням окупації злидні не завершились для місцевих мешканців Ізюмщини. Зруйнована інфраструктура, понівечені будівлі, важкі спогади. У Юрія та Галини в селі досі немає світла, газу та зв’язку.  Відбудова йде важко. Поля та ліси заміновані. Миші та щури заповнили оселі. Втім, є тут місце для тепла (від буржуйки та від родинної взаємодопомоги), радості від простих речей, дитячого сміху.


Ізюм, листопад 2023 року

На Ізюмщині, життя продовжується у другу зиму воєнного стану.  
 

Сергій Коровайний фотожурналіст та портретний фотограф. Співпрацює з міжнародними виданнями, зокрема Wall Street Journal, Washington Post, The Guardian, Financaial Times та іншими. Знімає свої документальні проєкти, де фокусується на темах російсько-української війни, екології, та різних аспектів української сучасності. Здобув освіту у США на магістерській програмі з Visual Storytelling як стипендіат Програми імені Фулбрайта. У 2018 році приєднався до The Gate, провідного українського фотоагентства. Роботи Сергія експонувалися на численних персональних та колективних виставках в Україні, США та ЄС.


Програма реалізується за підтримки International Press Institute.

 

Читайте також:

Comments


bottom of page