top of page

Програма підтримки 10 українських фотографів та їх проєктів

Проєкт "Фотодокументалісти на передовій: підтримка українських фотографів та їх проєктів" є важливим кроком у підтримці українських фотографів-документалістів, які ризикують своїм життям, щоб донести правду про воєнний конфлікт в Україні. Шляхом надання фінансових ресурсів, навчання та безпекової підтримки, УАПФ сприятиме розвитку цієї важливої професії та розширить світове розуміння ситуації в Україні.


УАПФ проведе тренінг для учасників проєкту – про поводження в небезпечних умовах, зокрема про мінну безпеку та домедичну допомогу. Ці тренінги будуть розроблені спільно з експертами з безпеки, щоб навчити фотографів ефективно працювати на передовій, мінімізуючи ризики для свого життя.


А також надасть 10 субгрантів сумою 1000$ кожен на здійснення експедицій у зони воєнних дій для створення власного фотопроєкту (мінімум 10 фотографій).


Термін реалізації програми

З 25 серпня по 25 вересня – прийом заявок на створення документальних проєктів

10 жовтня – оголошення 10 переможців

20 жовтня – тренінг у Києві про мінну безпеку та домедичну допомогу

1-30 листопада – реалізація проєктів

1-15 грудня — презентація проєктів на сторінках асоціації


Хто може подаватись

📌 Фотографи та фотографки будь-якої спеціалізації та напрямку;

📌 Фотожурналісти та фотожурналістки.


Окрім професійної приналежності, серед критеріїв відбору:


📌 Складні життєві обставини, спричинені війною — втрата доступу до ресурсів для розвитку, безпеки та фінансової стабільності;

📌 Проживання на території України.


Вікових обмежень немає.

Оцінка та відбір учасників

Відбір учасників буде здійснюватися на конкурсній основі та оцінюватися експертною командою УАПФ на основі тематики, важливості, інноваційності та потенціалу міжнародного впливу запропонованих фотопроєктів. Окрема увага приділятиметься тим проєктам, які документують порушення прав людини та міжнародні злочини війни.


В рамках угоди, фотограф залишає за собою авторські права на зроблені ним знімки, та УАПФ матиме ексклюзивне право ділитися результатами проєктів учасників на своїх ресурсах з метою просування митців та проблем, які вони документують.Результатом проєкту будуть якісні та важливі фотодокументи, що свідчитимуть про війну в Україні та підтримають міжнародну свідомість стосовно цих проблем.


Форма подачі доступна за посиланням.

Comments


bottom of page