top of page

В український прокат вийшов блокбастер «Повстання Штатів» про роботу військових кореспондентів. Влада Ліберова та Василіса Степаненко поділилися враженнями про роботу екранних колег 


З 11 квітня стартував всеукраїнський прокат одного з найочікуваніших фільмів року – блокбастеру «Повстання Штатів» режисера Алекса Ґарленда від знаменитої американської незалежної компанії А24. Ця стрічка з бюджетом 75 млн доларів стала початком співпраці студії А24 та дистрибуторської компанії Green Light Films. Студія відома глядачам за такими фільмами, як оскароносні «Все завжди і водночас», «Місячне сяйво», а також хітами «Леді-Птаха», «Сонцестояння», «Лобстер» та іншими. Напередодні її нову роботу першими побачили гості допрем’єрного показу, серед яких було багато військових фотографів та кореспондентів, про роботу яких і йдеться у кіно.  Серед них - Василіса Степаненко та Влада і Костянтин Ліберови. 


Дія у «Повстанні Штатів» відбувається у недалекому альтернативному майбутньому США, де розгортається громадянська війна. Команда військових фотожурналістів відважно вирушає до Білого дому, прямуючи крізь всю країну і ризикуючи власним життям заради документації реальності. Разом з ними передовою антиутопічного завтра вирушає й глядач, на якого чекає неймовірний захопливий кінематографічний світ екшену з неминучим карколомним завершенням. Стрічка має справжній зірковий каст – головні ролі виконали Кірстен Данст («Меланхолія», «Інтерв'ю з вампіром»), Нік Офферман («Останні з нас»), Вагнер Моура («Нарко»), Джессі Племонс («Вбивці квіткової повні», «Пуститися берега») та зірка байопіка «Прісцилла» Кейлі Спейні. А режисер стрічки Алекс Ґарленд добре відомий глядачам за такими хітами, як «Ex Machina», «Анігіляція», «Чоловічий рід» та «28 днів потому».


«Жодна країна не застрахована від жахливих подій. І одна з найбільших помилок, яких можуть припуститися країни, вірити в те, що вони виняткові, і їх не торкнуться проблеми, які переживають інші. Таке заспокоєння є хибним, – сказав режисер Алекс Ґарленді. – Відмовляючись від базових цінностей, порядності і поваги, люди дуже швидко здатні загнати себе в широти тотального божевілля. На жаль, окремим людям і державам потрібно не багато часу, що дійти до такого рівня божевілля».  


Представляючи фільм на допрем’єрному показі, генеральна директорка дистриб’юторської компанії Green Light Films  Вероніка Ясінська зазначила, що фільми кіностудії А24 – це вже своєрідний знак якості, адже за 12 років роботи компанія отримала 55 номінацій на Оскар і перемогла в 16 з них, зокрема, зі стрічками «Все завжди і водночас» та «Місячне сяйво». «Повстання Штатів» із бюджетом $55 млн стали найдорожчим проєктом А24. 


«Фільм “Повстання Штатів” – це наче заклик до діалогу про наше майбутнє. Це road movie з дуже глибокими сенсами. Безумовно, тут багато екшену, адже недаремно цей фільм знято камерами IMAX. Але насамперед це потужне нагадування про те, що найстрашніше, що може відбутися з людством – це війна. І ця війна тут показана очима воєнних репортерів та фотографів», – сказала Вероніка ЯсінськаПартнером прем'єри стала Українська Асоціація Професійних Фотографів (UAPP), а спеціальними гостями показу — її члени, які висвітлюють та фіксують події повномасштабної війни в Україні. Серед них, зокрема, Влада та Костянтин Ліберови, чиї фото з війни відомі у всьому світі. «Фільм “Повстання Штатів” присвячено роботі воєнних фотографів. І саме цій роботі я та мій чоловік присвятили два крайні роки свого життя, – сказала Влада Ліберова. – Хоча, мабуть, слово робота тут недоречне. Це не робота, це — покликання. Коли у твоїй країні в тебе на очах розгортаються такі страшні події – рішення їхати в серце цього хаосу, в той бік, із якого всі навпаки виїжджають, сприймається як імпульс і як дуже важливий поклик. Так само, як хтось добровільно бере в руки зброю, щоб захищати свій дім – військові фотографи та журналісти беруть в руки камеру, щоб захищати правду. Не ту правду, яка у кожного своя, а ту, що єдина і справжня. І яка постраждає першою, якщо ніхто не стане на її захист». 


Влада Ліберова нагадала, що за час російсько-української війни загинули понад 70 журналістів, багато хто отримав поранення. «Уламок російського граду досі є і в моєму тілі. Але це ніщо в порівнянні з тими ранами, які залишаються в серці та психіці кожного військового фотографа і журналіста від побаченого і пережитого. І так, це та ціна, яку ми платимо за роботу, значення якої часто важко оцінити в моменті, але яку однозначно оцінять наступні покоління».Цікаво, що режисер фільму Алекс Ґарленд у своїх фільмах та сценаріях часто немов передбачає майбутнє – приміром, за фантастичний фільм “Ex Machina” 2014 року його називають ледь не пророком. Зараз критики звертають увагу на те, що роботу над сценарієм фільму «Повстання Штатів» Ґарленд розпочав ще чотири року тому, а в прокат стрічка виходить саме у 2024-му – в рік виборів у США. І може стати останньою роботою режисера, адже нещодавно він заявив, що після «Повстання Штатів» планує завершити режисерську кар’єру. 


Гостями допрем’єрного показу стрічки «Повстання Штатів» стали журналістка і продюсерка оскароносного документального фільму «20 днів у Маріуполі» Василіса Степаненко, фотографи Влада і Костянтин Ліберови, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, журналіст Роман Кравець, співак Іван Марунич, співачка Марі Чеба


«Цей фільм нагадує світу про те, що зараз відбувається війна. І хоч події розгортаються у США, в реальності війна триває в Україні, і це нагадування про те, що це проблема всього світу, не лише наша. Мені відгукнулось багато моментів у фільмі, які зображують роботу журналістів в цих реаліях, показують втрати. Адже в своїй роботі ми переживаємо багато схожих моментів і складних емоцій, як і головні герої у фільмі», – поділилася Василіса Степаненко. В українських кінотеатрах та IMAX фільм «Повстання Штатів» вийде вже 11 квітня одночасно зі світовою прем’єрою. Покази стрічки в Україні доступні з тифлокоментарями для людей з порушенням зору або слуху. 


Офіційний синопсис фільму: Захоплююча адреналінова подорож розколотою Америкою, що балансує на лезі бритви.


Дата старту: 11.04.2024

Формат: 2D, 4DX, IMAX 

Країна: США, Велика Британія

Тривалість: 109 хвилин

Жанр: екшн

Режисер: Алекс Ґарленд

Актори: Кірстен Данст, Вагнер Моура, Стівен Маккінлі Хендерсон, Кейлі Спені, Соноя Мідзуно, Джессі Племонс, Нік Офферман, Карл Глусман


Comentarios


bottom of page