top of page

Наративи Кремля. Росія продовжує виправдовувати обстріли цивільних об'єктів фейками про розташування в них українських військових

Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевірятиме на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела.


У попередньому матеріалі ми писали про те, як російські пропагандисти використовують фото Влади та Костянтина Ліберових, аби приховати вбивства цивільних у Вовчанську.


Сьогодні ми поговоримо, чи насправді фото учасника УАПФ Павла Пахоменка, зробленого з місця обстрілу комунального підприємства є місцем базування українських військових.


Фото Павла Пахоменка


Від початку повномасштабного вторгнення Харків піддається постійним бомбардуванням. Під атаки ворога потрапляють не тільки військова та критична інфраструктура, а й торговельні центри, друкарні, житлові будинки тощо.


Пропагандистські ЗМІ ж продовжують виправдовувати бомбардування цивільних об'єктів в Україні, та у Харкові зокрема, використовуючи один і той же наратив. Україна нібито використовує цивільні об'єкти для військових потреб, тому вони є «законними цілями».

Так, вночі 30 травня російська армія обстріляла 2 локації у Харкові. В результаті обстрілу постраждала критична інфраструктура та житлові будинки поруч. Було частково пошкоджено двоповерхову адміністративну будівлю КП з подальшим її загорянням. Семеро людей зазнали легких ушкоджень.

На місці подій фотограф Павло Пахоменко фіксував наслідки обстрілу комунального підприємства.«Я знімав для ТГ-каналу «Накипіло» 30 травня. Це вдарили по комунальному підприємству й у сусідньому будинку повибивали вікна. Те, що я бачив – звісно там не було ніяких військових. Чого вони туди влупили – я гадки не маю. Чим саме вдарили – я не бачив уламків ракет тому не можу сказати, чим вдарили. Але це точно не був безпілотник. Зазвичай по Харкову б'ють переробленими С-300. Але це краще уточнити в офіційних осіб», – прокоментував Павло Пахоменко.


Знимкуючи воєнні злочини російської армії українські фотографи та документалісти попри все залишаються професійними та неупередженими. 


Росія ж використовує дезінформацію як зброю на внутрішню, українську та міжнародну аудиторії. Росіяни виправдовують обстріли житлових будинків, демонструючи, що пріоритетною задачею російської армії є знищення особового складу ЗСУ.


Так, російське видання «Южная служба новостей» опублікувало матеріал про чергове знищення пунктів дислокації українських військових формувань. Для демонстрації масштабів руйнувань комунального підприємства у Харкові використали фотоколаж з фотографією Павла Пахоменка з місця подій 30 травня з посиланням на телеграм-канал “Направленец по Украине”.«Російська армія завдала удару по місцю тимчасової дислокації українських формувань у Харкові. Пунктом тимчасового розміщення був реконструйований оздоровчий центр «Бункер». Окрім того, повідомляється про знищення території Зооветакадемії, де з 10 травня з різною чисельністю знаходились українські бойовики», - пише пропагандистське видання під фотографією Павла.


Матеріал створено за підтримки міжнародної некомерційної організації «репортери без кордонів».

Opmerkingen


bottom of page