top of page

Мова фотографії — універсальна. Документальна фотографка Катерина Москалюк про цінність та роль фотографії в умовах війни

Катерина Москалюк — учасниця Української асоціації професійних фотографів, фотожурналістка, документальна фотографка, роботи публікували зокрема, видання Bloomberg Businessweek, Die Zeit, The Ukrainians, Ukraїner, Евакуація.City, Заборона, Куншт, Forbes Україна та були представлені на міжнародних виставках в Україні, Великобританії, США, Польщі, Німеччині, Вірменії, Японії та Гонконгу.


До повномасштабного вторгнення її робота була зосереджена на створенні текстів та фоторепортажів, що висвітлювали життя родин, які виховують дітей з інвалідністю, заклади підтриманого проживання, життя людей з вадами зору та інші соціально-чутливі теми.


Зараз Катя присвячує себе документуванню життя в Україні, зокрема в проєкті «Наодинці» про жінок, чиї чоловіки загинули на війни. Знімаючи учасниць в різних містах України фотографка прагне показати, що війна торкається багатьох, незалежно від місця проживання.


«Я почала фотографувати на другий день – 25 лютого. Узяла до рук камеру й пішла на вулицю. Фотоапарат став порятунком від того, що відбувалося. Я знімала роботу волонтерів на залізничному вокзалі Львова, згодом – у тимчасових притулках для переселенців. Оскільки багато людей сприймають інформацію через картинки, мені було дуже важливо донести до світу те, що бачила», – ділиться Катя.


Повне інтерв'ю дивіться на YouTube:

Режисерка, операторка Сніжана Гусаревич

Журналістка Богдана Садомська


Читайте також:

Історія кожної пари – унікальна, проте горе – однакове для всіх”.


Четверо українських фотографів – Катя Москалюк (Львів), Ольга Ковальова (Харків), Михайло Палінчак (Київ) та Тимофій Мельников (Одеса) – створили серію фоторобіт, де кожен портрет розкриває одне почуття, одне ім'я та одну локацію, пов'язані з Європою.

Comments


bottom of page