top of page

Спільнота Ukrainian street photography змінила назву. Засновники пояснюють причини

Фото Олег Петрасюк.  2 січня 2024 року. Вогнеборці працюють над гасінням пожежі біля автосалону після ракетного удару у Києві

 

Відкриває нові горизонти та планує виходити на новий рівень. Найпопулярніша серед українського фотоком’юніті група у Facebook «Ukrainian street photography» змінила назву на «Ukrainian documentary photography». Тепер рамки візуального репертуару у групі стануть ще ширшими, але правила публікації — залишаться чинними. Адміністратори онлайн-спільноти називають ці зміни «природними».

Фото Денис Червяк. Київ, Листопад 2023  


Володимир Петров, один із трьох засновників групи, каже, що вулична фотографія в часи війни стає серйознішою, оскільки фіксує історію.  

Фото Світлана Корольова. Київ, жовтень 2023


«В нашій країні вже майже 10 років триває війна. І після повномасштабного вторгнення багато хто «поставив життя на паузу», поклав фотоапарат на полицю. Хтось пішов у військо захищати батьківщину і своїх рідних. Хтось став волонтером. Хтось був змушений стати переселенцем. Всі працюють, щоб підтримувати військових. Ця нова реальність породила багато молодих фотографів і викликала зміни у досвідчених авторів. Тематика зйомок змінилася разом із ними самими», —  йдеться у офіційному повідомленні групи у Facebook.  

Фото Адріана Довга. Львів, вересень 2023 


Нагадаємо, у 2017 році спільноту «Ukrainian Street Photography» заснували, крім Володимира Петрова, ще двоє фотографів — Михайло Палінчак та Тарас Бичко. Мета групи — організувати платформу для спілкування однодумців зі спільними інтересами. З того часу на неї підписалось 18,7 тисяч учасників і вона стала найбільшою в Україні спільнотою вуличних фотографів.  


З часу заснування групи багато авторів мали змогу бути почутими та творчо розвиватися. «Група була створена, оскільки нічого подібного в українському просторі на той час не було, — пригадує Володимир Петров. —  Вона стала феноменом, бо ми вперше втілили принцип обмеженої можливості для публікування. У адміністраторів групи доволі високий рівень візуального досвіду і усі світлини проходили через механізм премодерації. Це створило азарт серед фотографів початківців. Окремі автори завдяки цьому виросли».  

Фото В'ячеслав Окунь. П'ятихатки, серпень 2023 


Співзасновники групи сподіваються, що зі зміною концепції ряди фотографів поповнять нові обличчя. «Крокуючи в ногу з часом і надзвичайними викликами нашого сьогодення — ми з інтересом будемо чекати світлини авторів, які в ці визначні дні формуються і загартовуються», — зазначив Володимир Петров. Він із співзасновниками групи працює над новими ідеями для розвитку онлайн-спільноти, зокрема її прихильників та авторів.

Фото Тетяна Фоменко. Харків, квітень 2023 

 

Адміністратори групи запрошують авторів публікувати документальні знімки, серії та проекти. Вони сподіваються, що контенту стане більше, та обіцяють зберегти відповідний рівень візуальної якості.   


Comments


bottom of page