top of page

«Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям». Два роки без Романа Ратушного

9 червня — другі роковини загибелі активіста й військовослужбовця Романа Ратушного. Його запам’ятали як захисника Протасового Яру, який боровся із незаконними забудовами. Він був активним учасником Революції Гідності та протестів на Банковій. З початком повномасштабного вторгнення Роман Ратушний став добровольцем Збройних сил України. Він був розвідником 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр». 9 червня 2022 року загинув біля Ізюма на Харківщині, де із побратимом потрапив у ворожу засідку. 


Скріншот з Твіттера Романа Ратушного 


«Коли Рома не повернувся з бойового виходу, я не вірив у його загибель. Доповідь про обставини суперечлива, шпилька на карті — у ворожому тилу, на місці бою — засідка. Пробитись до нього не могли, тим часом документи сина майоріли у ворожих пабліках», — писав тоді у фейсбуці Тарас Ратушний.  


Фото Романа Пилипія


На момент смерті Роману було 24 роки. На прощанні у центрі столиці сотні людей схиляли голови перед військовослужбовцем. В останню путь його проводжали рідні, друзі-активісти, побратими та небайдужі українці.  


Фото Романа Пилипія


Прощання із Романом Ратушним. Фото Романа Пилипія


У другу річницю смерті його батько Тарас Ратушний опублікував світлину сина з акції протесту зі словами: «Ніколи нічого не бійтеся» А мама Романа, поетеса Світлана Поваляєва, напередодні річниці з болем згадує про момент упізнання тіла: «упізнала родимку на вилиці і музичні пальці». В історії залишила свій слід фраза Романа: «Чим більше росіян ми вбʼємо зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям». Графіті з нею намальоване в Протасовому Яру. Також 8 вересня 2022-го у Києві з'явилася вулиця імені Романа Ратушного.  


Про смерть київського активіста й добровольця писали впливові світові медіа: The Economist, Financial Times, The Guardian, Bild та The Times of India. Романа поховали на Байковому кладовищі в Києві. Перед похованням над труною з його тілом розгорнули прапор України та запалили фаєри.


Матеріал створено за підтримки міжнародної некомерційної організації «репортери без кордонів».

Comments


bottom of page