top of page

Український фотограф Сергій Коровайний став учасником майстер-класу від World Press Photo

Фото World Press Photo   


Майстер-клас Joop Swart — це найвідоміша освітня програма World Press Photo для фотографів-початківців у сфері документальної фотографії, фотожурналістики та візуального оповідання. Програма Joop Swart заохочує авторів втілювати нові та різноманітні підходи до фотосправи. 


«Майстер-клас Joop Swart повертається в оновленому форматі після трирічної перерви. Дотримуючись головної мети — розвивати та направляти фотографів із 5–10-річним досвідом роботи, особливий акцент буде приділено формуванню навичок для тривалої та сталої кар’єри у фотожурналістиці, документальній фотографії тощо», — повідомляють World Press Photo


Серед учасників майстер-класу у 2024 році — фотограф з України, член Української асоціації професійних фотографів Сергій Коровайний. Його проєкти фокусуються на висвітленні воєнних конфліктів, проблемах навколишнього середовища, біженцях та охороні здоров’я. Зараз він зосереджений на документуванні російсько-української війни.


Чоловік ловить рибу біля заводу «Азовсталь», де річка Кальміус впадає в Азовське море, 22 березня 2021 року. Через рік завод «Азовсталь» стане одним з останніх опорних пунктів української армії та мирних жителів в оточеному Росією Маріуполі. Фото Сергія Коровайного 


«Зі страхом спостерігав, як моя Батьківщина повністю потрапляє в жахіття війни. Я налаштований продовжувати документувати те, що залишилося від Донбасу. Проєкт йде проти часу, оскільки російська армія наступає та знищує міста та життя. Я хочу довше побути з простими людьми Донбасу, які опинились у війні, і розповісти їхні історії, щоб показати справжні масштаби наслідків російського вторгнення в Україну. Це завдання непросте, оскільки вимагає дослідження складності теми, поїздки в зону бойових дій з належним обладнанням і підтримкою, а також робота з травматичними проблемами. Але як донбаський фотограф із досвідом роботи в зоні бойових дій я добре підготовлений до цієї місії», — каже фотограф.


На воркшоп Сергія Коровайного подала Катерина Радченко, засновниця міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days, яка у 2023 році очолювала європейське журі World Press Photo та входила до складу глобального журі конкурсу. 


Фотограф зізнається, що йому вдалося потрапити на воркшоп з другої спроби: «Все просто, цього року моя заявка була сильнішою. Це суперцінний досвід! Я неймовірно щасливий і радий отримати можливість навчання з міжнародними колегами. Крім того, я радий, що потім зможу привезти цей досвід в Україну».


Програма майстер-класу Joop Swart 2024 складатиметься з трьох компонентів: 


  • онлайн-менторство з середини червня до середини жовтня. Учасники працюватимуть над своїми проєктами, отримають відгуки від своїх менторів та візьмуть участь у тематичних онлайн-презентаціях;

  • тиждень майстер-класів з 27 жовтня по 2 листопада. Група збереться в Амстердамі на інтенсивний тиждень майстер-класів, розмов і презентацій;

  • презентації після майстер-класу в регіонах учасників з листопада по грудень.

 

Загалом у програмі візьмуть участь 12 фотографів: представники Палестини, Єгипту, Демократичної Республіки Конго, Гаїті, Колумбії, М'янми, Індії та Канади. Усі вони були відібрані незалежною відбірковою комісією з-поміж 200 номінантів. Учасники працюватимуть над своїми проєктами під керівництвом чотирьох менторів, імена яких оголосять незабаром. 


 

Сергій Коровайний — фотожурналіст і портретний фотограф. Співпрацює з міжнародними виданнями, зокрема Wall Street Journal, Washington Post, The Guardian, Financaial Times та іншими. Знімає свої документальні проєкти, де фокусується на темах російсько-української війни, екології та різних аспектів української сучасності. Здобув освіту у США на магістерській програмі з Visual Storytelling як стипендіат Програми імені Фулбрайта. У 2018 році приєднався до The Gate, провідного українського фотоагентства. Роботи Сергія експонувалися на численних персональних і колективних виставках в Україні, США та ЄС.

Соцмережі фотографа: Instagram та Facebook


Comments


bottom of page