top of page

Що публікувала міжнародна преса у червні? Підбірка знімків українських фотографів


Світлини учасників Української асоціації професійних фотографів у міжнародній пресі: добірка червня. УАПФ пишається українськими документалістами, чиї світлини репрезентують Україну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни й головних подій у нашій країні. 


Фото Алекса Бабенка публікувала агенція The Associated Press у матеріалі про аварійні відключення світла в країні.


Також світлини Алекса Бабенка доповнили статтю The Washington Post про поверення з російського полону десяти українців.


Фото Саші Маслова про життя цивільних у прифронтовому Харкові  публікувала німецька щотижнева газета Die Zeit.


Світлини Оксани Парафенюк доповнювали матеріал The Washington Post про українських в’язнів, які погодились захищати Україну. Також знімки Оксани Парафенюк з’являлись у The Washington Post із першого Маршу рівності від початку  вторгнення. The Guardian публікував знімки Романа Пилипія прощання з бойовою медикинею добровольчого батальйону «Госпітальєри» Іриною «Чека» Цибух, яка загинула під час евакуації поранених з поля бою на Харківському напрямку. 


Традиційно світлини Романа Пилипія потрапили у добірки фото від The Guardian. Цього разу в переліку з’явилась світлина з Донеччини. На фото українські військовослужбовці 55-ї артилерійської бригади «Запорізька Січ» обстрілюють російські позиції з самохідної гаубиці «Цезар» французького виробництва.


Також до тижневої підбірки The Guardian потрапило фото Романа Пилипія з церемонії поховання госпітальєрки Ірини Цибух. 


Фото Юлії Кочетової доповнили інтерв’ю The Guardian  із президентом України Володимиром Зеленським. 


Знімки Георгія Іванченка про війну на Харківщині з’являлись у французькому виданні Le Monde.Фото Аліни Смутко публікувала американська газета The New York Times у матеріалі про російський обстріл українських енергосистем. 


Фото В’ячеслава Ратинського публікувало німецьке медіа Spiegel  у матеріалі про можливість обстрілів по території РФ ракетами від західних партнерів. 


Також знімки В’ячеслава Ратинського доповнили репортаж Frankfurter Allgemeine про ситуацію на Херсонському напрямку.


Крім того, The Telegraph неодноразово публікувала знімки українських військовослужбовців авторства В’ячеслава Ратинського. На сторінках нідерландської газети Trouw друкували фоторепортаж українських випускників Олександра Магули. 


Світлину Анастасії Власової опублікувало медіа The Guardian в інтерв’ю з українською стрибкункою Юлією Левченко. Спортсменка розповіла про підготовку до Олімпіади в Парижі. 


Знімки Сергія Коровайного друкував журнал The Wall Street Journal. Світлини фотографа доповнили матеріал про Запорізьку АЕС та стан енергетики в Україні під час війни.  Знімок Івана Самойлова наслідків російського обстрілу друкарні в Харкові опублікувала CNN.


Знімки Євгена Малолєтки публікував The Washington Post у матеріалі про ситуацію на фронті. 


Знімок з фронту Івана Антипенка увійшов у підібрку дня від Reuters.


Представлені у матеріалі роботи — це далеко не весь список опублікованих світлин українських фотографів у закордонних медіа. Тож ми закликаємо документалістів не соромитись писати про власні закордонні публікації у своїх соцмережах та позначати УАПФ, щоб у наступних добірках ми не пропустили жодного здобутку.  


Матеріал створено за підтримки міжнародної некомерційної організації «репортери без кордонів».

Comments


bottom of page