top of page

«Коли піхота довіряє йти поруч — це більше за всі відзнаки та нагороди». Мар’ян Кушнір і Сергій Нужненко стали лауреатами конкурсу «Честь професії»

Фото конкурсу «Честь Професії»


У Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу професійної журналістики «Честь Професії». Переможців шести основних номінацій та п’яти спецномінацій обирали з-поміж 700 журналістів та 1240 поданих матеріалів. 


Журналіст Мар’ян Кушнір


«Безперечно, це журналісти, яким завдяки їхньому матеріалу, вдалося створити дискусію, викликати резонанс, підняти важливі для громадянського суспільства теми, розказати світову правду про війну в Україні та її наслідки для всіх українців. А ще — це професіонали своєї справи, люди, які не бояться говорити, писати, слухати, очевидці та літописці життя країни та її людей», — йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці премії, де можна ознайомитися з повним переліком переможців у номінаціях. 


Скріншот із сюжету, який отримав нагороду «Честь Професії» 


Цьогоріч серед переможців конкурсу у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події» — журналісти, відеографи та фотографи Мар’ян Кушнір та Сергій Нужненко. Вони показали ексклюзивні кадри з поля бою під Бахмутом. Перед початком штурму журналісти прикріпили відеокамери на військових, аби зафіксувати все, що відбувається. Штурмовий підрозділ «Едельвейс» провів успішну операцію, військам вдалося просунутися. Їхній репортаж «ЗСУ пішли в контратаку під Бахмутом: перші кадри з поля бою» опублікувало «Радіо Свобода».  


Фотожурналіст Сергій Нужненко


«Важливо, що професійна спільнота оцінила мою роботу, адже цей матеріал про буденні справи військових, які ще донедавна були цивільними людьми і не мали наміру брати в руки зброю. Це про реальність багатьох, хто на фронті нині. Це і про актуальність. Зрештою, чи є щось актуальніше, ніж війна? Тож радий, що його помітили і, зокрема, допоможуть побачити більшій кількості людей», — говорить Мар’ян Кушнір. 


Сергій Нужненко зазначає, що, на жаль, з-поміж тих військових, які брали участь у цьому штурмі — є загиблі, зниклі безвісти й поранені. «Історія України твориться не в Києві чи інших містах, вона твориться в посадках Донбасу, Харківщини, степах на Запоріжжі чи в плавнях на Херсонщині, — говорить Сергій Нужненко. — Як казав військовий і поет Максим Кривцов: «Коли мене запитають, що таке війна — я без роздуму відповім: «Імена». Під час цього штурму загинув один з військових, і його тіло разом з його побратимами до місця евакуації я ніс десь кілометр. Через чагарники та під обстрілом. Хлопцям не вистачало рук, і треба було допомогти. І як би ці ноші не різали руки, їх не можна кинути. Коли піхота довіряє тобі іти поруч з ними — ця довіра дуже багато для мене вартує. Це більше за всі відзнаки та нагороди. Вони з автоматом, ми з камерою йдемо творити історію України»


Скріншот із сюжету, який отримав нагороду «Честь Професії»  


Загалом Сергій та Мар’ян разом з військовими знімали контратаки українських сил оборони щонайменше 5–6 разів під час повномасштабного вторгнення.   

 

«Честь професії» — український конкурс професійної журналістики, який проводиться з 2010 року. Організатор премії — Національна асоціація медіа. Цьогоріч на конкурс подавали журналістські матеріали, які були оприлюднені в медіа з 1 лютого 2023 року до 31 січня 2024 року.   


 

Над матеріалом працювали:


Дослідниця теми, авторка тексту: Віра Лабич

Літературна редакторка: Юлія Футей

Менеджер сайту: Владислав Кухар


Матеріал створено за підтримки міжнародної некомерційної організації «репортери без кордонів».


Як фотографувати там, де небезпечно і страшно? Відверта розмова з воєнкором Мар’яном Кушніром про зйомки у гарячих точках.  


Мар’ян Кушнір (30 років)  український журналіст, відеооператор, фотограф, з 2015 року працює в українській редакції «Радіо Свобода». Відтоді їздить на фронт і висвітлює бойові дії на території України, готує репортажі з масових акцій. Після відкритого воєнного нападу Росії на Україну 24 лютого 2022 року висвітлює події із гарячих точок, де точаться активні бойові дії. 11 березня 2022 року отримав контузію на Київщині, у селищі Баришівка. Кавалер ордена «За заслуги» III ступеня (2022). 


Соціальні мережі фотографа: Facebook Instagram 


Сергій Нужненко репортажний фотограф. Фотокореспондент Радіо Свобода з 2016 року. З лютого 2022 року він став воєнним фотокореспондентом: знімав події на Київщині, Чернігівщині, Харківщині, а зараз переважно працює на Донбасі. Він є автором фото з Бучі й Ірпеня, які у своїх марках до річниці звільнення Київщини у березні 2023 року використала Укрпошта. Роботи Сергія Нужненка доповнили міжнародну виставку #OntheFrontlinesofTruth, яку організували громадська організація «Інститут масової інформації» та міжнародна організація в галузі розвитку незалежних медіа Internews. Фотографії виставили на вокзалі у Вільнюсі. Також знімок Нужненка про російську агресію в Україні увійшов у 100 фотографій 2022 року за версією журналу Time. За часів Революції Гідності Нужненко був одним з дев’яти «в’язнів Банкової». 


Соціальні мережі фотографа: Facebook Instagram  


Comments


bottom of page