top of page

Уламки життя. Наслідки обстрілу гуманітарної колони в Запоріжжі на світлинах Сергія Коровайного

Тіла учасників автомобільної колони обстріляної російськими військами у Запорізькій області. Тоді 118 людей, а 32 людей загинули. 30 жовтня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


Вранці 30 вересня 2022 року російські військові завдали ракетних ударів по Запоріжжю. Вони обстріляли гуманітарну колону на околиці міста. Внаслідок ракетної атаки загинуло 32 людини, більше 80 отримали поранення. Серед загиблих – двоє дітей. Обстріл відбувся у день, коли Росія оголосила про анексію окупованих територій України, зокрема частини Запорізької області.


Сьогодні Українська Асоціація професійних фотографів публікує світлини Сергія Коровайного, який зняв наслідки ракетного обстрілу Запоріжжя.


Чорні мішки


30 вересня російські військові випустили по Запоріжжю 16 ракет із застосуванням ЗРК «С-300». Декілька ракет поцілили у район авторинку та у колону із цивільними на околиці міста, поблизу траси Запоріжжя – Оріхів. На момент обстрілу в автомобілях перебували більше 100 людей. Переважно – місцевих мешканців, які перевозили своїм родичам та знайомим на окуповану територію продукти, ліки та різні речі. Більшість людей отримали поранення або загинули від осколків ракети «С-300».


Військові, поліціцейські та медики вантажать тіла до автомобілів. 30 жовтня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


Сергій Коровайний дізнався про обстріл колони з цивільними, коли був з колегами у Кривому Розі. Вирішив поїхати у Запоріжжя. «Ми з колегою приїхали пізніше, ніж місцеві медіа. Проте встигли побачити увесь жах того, що відбулось. На землі все ще лежали тіла загиблих… Зйомка розстріляної колони автомобілів цивільних людей, які їхали до своїх родичів, – це важкий досвід», – говорить Сергій Коровайний.


Знищені обстрілом автомобілі на місці трагедії. В автоколоні було близько 100 цивільних осіб, які чекали на виїзд на окуповану територію, щоб забрати своїх родичів чи відвезти допомогу. 30 жовтня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


Фотограф пригадує, що бачив лише декількох загиблих, тіла багатьох людей вже встигли накрити. На дорозі, уздовж розстріляної колони автомобілів, лежали загорнуті у мішки тіла. Багато мішків. «До місця трагедії приїжджали автомобілі швидкої допомоги та просто невеликі вантажівки, куди складали загиблих. Це було так жорстко – бо ось щойно це були люди, а тепер – тіла у мішках, – каже Сергій Коровайний. – Пам’ятаю собаку. Тобто те, що залишилось від собаки. На асфальті ще лежала чиясь щелепа». Черговий терористичний акт РФ, на який мала б відреагувати світова спільнота.


Воронка від вибуху ракети С-300. В той день армія РФ вдарила по Запоріжжю 16 ракетами. 30 жовтня 2022 року. Фото Сергій Коровайний


 

Сергій Коровайний – український документальний фотограф, активно висвітлює події російсько-української війни. Співпрацює з міжнародними виданнями, зокрема Wall Street Journal, Washington Post, The Guardian, Financaial Times та іншими. У своїх проєктах фокусується на темах російсько-української війни, екології, та різних аспектів української сучасності. Здобув освіту у США на магістерській програмі з Visual Storytelling як стипендіат Програми імені Фулбрайта. У 2018 році приєднався до The Gate, провідного українського фотоагентства. Роботи Сергія експонувалися на численних персональних та колективних виставках в Україні, США та ЄС.


Соціальні мережі фотографа:

 

Нагадаємо, що Українська асоціація професійних фотографів започаткувала цикл матеріалів, присвячених ключовим подіям російської війни проти України, де публікує спогади та світлини українських документальних фотографів.

 

Проєкт реалізовується завдяки підтримці ЗМІN.


Commenti


bottom of page