top of page

Фотографія як інструмент маніпуляції

Мстислав Чернов - президент Української Асоціації Професійних фотографів (UAPP), міжнародний журналіст американського агентства новин Associated Press. На основі власного досвіду і матеріалу колег, він розповів про маніпуляції смислами при підготовці новинних випусків.

"Фотографія не існує сама по собі - тільки в зв'язці з текстом, підписами й іншими знімками. Навіть в галереї ми не сприймаємо одну фотографію відірваною від інших. Це класичний ефект Кулєшова, коли перший кадр впливає на сприйняття наступного.
Багато країн використовують фотографію для пропаганди. Зараз публікація знімків не у владі держави, але з'явилася інша проблема - неконтрольована кількість контенту. Є припущення, що війна зараз не вигідна нікому, а ось постановка воєн - вигідна. Ця проблема мене турбує. Немає нічого поганого в тому, щоб не було війни, а були тільки її зображення, - але за допомогою документальних зображень конструюється вигідна реальність. І це тільки один шар маніпуляції. А ще є особисте сприйняття репортера - його втома або політичні погляди...
Ми віримо в історії, а не у факти."

bottom of page