top of page

Виставка "Українська Герніка"

«Чудова новина! Вдалося відновити 98% інформації», - з цих слів співробітника сервісного центру могла б починатися історія «NA4JOPM8» Ігоря Чекачкова.
Назва проекту - серійний номер жорсткого диска з об'ємом пам'яті 3Тб та з 250 000 фотографіями всередині, хронологією в десять років - починаючи з 2007 року.

Насправді, відновити файли вдалося тільки з помітними пошкодженнями: зображення накладалися одне на одне, руйнуючись насиченими кольоровими смугами. Трагедія, пережити яку вдалося кількома етапами (спочатку відклавши диск подалі, потім переглянувши всі пошкоджені файли, і, нарешті, - відбираючи з них матеріал), трансформувалася в серію - фотокнигу і виставку.
Про свій підхід Ігор Чекачков каже: «… фотографія, яка мені найбільш цікава, це та, коли я, нічого не вигадуючи, реагую».

«NA4JOPM8» - свого роду реакція, яка на перший погляд постає як втручання. Серія - реакція на втрату, спроба прийняти знищення десятирічного архіву, в якому поєдналися репортажна фотографія і найбільш особисті знімки. Вона реалізувала художній задум, який Ігор Чекачков виношував кілька років - зв'язати в єдиному фотографічному образі приватне і публічне.

bottom of page