top of page

Виставка "Спалах. Українська фотографія сьогодні"

29 вересня в Українському Домі у Києві відбулося відкриття фотовиставки «Спалах. Українська фотографія сьогодні». Проєкт реалізовано Національним центром «Український Дім» та ГО «Платформа культурних ініціатив» у співпраці з Українською асоціацією професійних фотографів та за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Війна в Україні актуалізувала насамперед ті види мистецтва та інструментальні засоби, які здатні до миттєвого відображення дійсності. Серед них — фотографія, що стала основним медіумом, який відображає події війни та висвітлює різноманіття досвідів та сьогодення українців. Цей досвід не передати словами, але його можна прожити завдяки застиглим образам, які вириваються з реальності затвором камери.
Особливого значення у процесі рефлексії гарячого потоку подій набуває документ, репортаж, хроніка. Нещадну правду холодного об'єктива оживляє чуттєвий погляд художника. Саме він перетворює пряму фіксацію на хвилюючий образ, який має велику силу естетичного впливу та створює простір для емпатії.

Працювати в полі історії — виклик. Сьогодні роботи фотографів стали частиною інформаційної війни, війни образів та наративів, де вони змушені протистояти штучно згенерованим фейкам. Зрештою, саме фотографія є одним з впливових інструментів, які несуть цю правду війни у світ і дають Україні солідарність і підтримку.

Учасники, експозиції:
Тарас Бичко, Вєра Бланш, Андрій Бойко, Роман Бордун, Єлизавета Букреєва, Валерій Ведута, Олександр Глядєлов, Сергій Гудак, Богдан Гуляй, Артем Гумілевський, Олена Гром, Олег Дімов, Максим Дондюк, Павло Дорогой, Ольга Дрозд, Юрко Дячишин, Ігор Єфімов, Євгеній Завгородній, Павло Іткін, Анья Кисла, Кірілл Коваленко, Дмитро Козацький, Владислав Краснощок, Женя Лаптій, Дмитро Лобко, Єфрем Лукацький, Ксенія Марченко, Павло Мазай, Сергій Мельниченко, Віра Минайло, Сергій Михальчук, Станіслав Остроус, Михайло Палінчак, Юлія По, Тетяна Руда, Яна Сідаш, Костянтин Сова, Бронислав Тутельман, Максим Фіногеєв, Назар Фурик, Олексій Фурман, Петро Чекаль, Ігор Чекачков, Олександр Чекменьов, Володимир Чеппель, Геннадій Чернега, Мстислав Чернов, Julie Poly.

bottom of page