top of page

Ряд виставок "Моменти серед руїн. Документальні фотографії з України. Люди на війні"

ЗМІ створюють реальність з потоку зображень, знятих журналістами, відеооператорами, фотографами. Але чи реальна ця, схожа на яскравий, кошмарний сон реальність? Знайти відповідь на це питання, кожен по-своєму, вирішили відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов і фотограф Ігор Чекачков у спільній виставці "Продукування снів, або Що пропонує сучасна медіа-машина".

Стартова позиція виставки — дебютний роман міжнародного журналіста Associated Press Мстислава Чернова "Часи сновидінь". Книжка закладає напрямки для міркувань, стає провідною метафорою для розмови про сконструйовані мас-медіа реальності. Сновидіння стає інакомовленням, що дозволяє інтерпретувати дійсність навколо.
Сновидіння — чи не найочевидніша форма взаємодії з першою половиною виставки.
Відеоінсталяція "Media machina" є кімнатою у кімнаті, чорним кубом, на кожну сторону якого проектуються фрагменти з сотень відео, знятих Мстиславом Черновим за останні 5 років у більш ніж 40 різних країнах: Сирії, Іраці, Туреччині, Франції, Бельгії, Україні та інших.
Ще одна частина виставки — це NA4JOPM8, серія фотографій Ігоря Чекачкова, чиї світлини публікували Forbes, National Geographic, The Guardian, Le Monde та інші міжнародні ЗМІ. Ця серія теж об'єднує зображення фрагментів реальності з різних сфер: від протестних подій на Майдані у Харкові до інтимних сцен з приватного життя. Втім, їхній художній образ довершила випадковість. Жорсткий диск з серійним номером NA4JOPM8, на якому зберігались світлини, зламався, та архів був знищений. Частково фото вдалося відновити, але кожне зображення тепер містить дефект. У мистецтво фотографа втрутилася машина. Знищення, деконструкція, відбулись у певний спосіб, що дозволив об'єднати різні за характером фотографії в одну серію.

Об'єднання проектів двох митців є очевидним. Media Machine, як інсталяція, є формою і метафорою створеної реальності, тоді як серія NA4JOPM8 є рефлексією на реальність, що розпадається і деконструюється.

bottom of page