top of page

Виставка "Russian War Crimes House" Davos 2022

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Фондом Віктора Пінчука, PinchukArtCentre, Офісом Президента України, Міністерством закордонних справ України та інтернет-виданням «Українська правда» було реалізовано проект, який представив виставку про військові злочини росії в Україні. Відкриття експозиції «Russian War Crimes House» відбулося 23 травня 2022 року у Давосі, Швейцарія.

Цього року Росії в Давосі не було, але її злочини не залишаться непоміченими. Russian War Crimes House розташований в приміщенні колишнього «Російського дому». Символічний жест, який привернув увагу світу до реальності щодо Росії. Держави, яка не лише вторглася в мирну країну, а й активно атакує цивільне населення України, вчиняючи справжні звірства, як то зґвалтування, страти та бомбардування. На виставці представлені фотографії, зроблені по всій Україні від початку війни до початку травня. Проект зображує лише невелику частку відомих злочинів. Проте таким чином виставка повертає обличчя та імена українцям, які перетворилися на статистику. Завдяки їй цифри знову стають людьми, і посеред величезної кількості злочинів, деякі постраждалі отримують можливість висловитися та поділитися своєю історією.

Russian War Crimes House складався з виставки й низки обговорень. Політичні, економічні та соціальні лідери з України та всього світу досліджували російське вторгнення та російські військові злочини. Вони надали коментарі щодо поточної ситуації в Україні та вивчили можливі сценарії притягнення злочинців до відповідальності.

«Учасники Всесвітнього економічного форуму зможуть побачити докази та почути історії деяких жертв, які дадуть реальне уявлення про біль і спустошення, заподіяні Росією, і, що важливіше, про справжню силу українського народу та його самобутність», — наголошують організатори виставки.

На відкритті серед інших виступили мери українських міст Буча й Мелітополь, що постраждали від російського вторгнення. Також слово мали президент Латвії Еґілс Левітс, генпрокурорка України Ірина Венедіктова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова та лікарка з Маріуполя Оксана Кирсанова, яка розповіла свою особисту історію роботи в умовах блокади міста.

bottom of page