top of page

Виставка "Russian War Crimes" у Нью-Йорку

22 вересня, 2022 року проєкт Russian War Crimes (Російські воєнні злочини) було відкрито в Українському інституті Америки у Нью-Йорку. Виставка створена Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у співпраці з Офісом Президента України, Українською асоціацією професійних фотографів, Міністерством закордонних справ України, Коаліцією «Україна. П'ята ранку» та Українським Інститутом Америки.

Вперше представлений навесні 2022 року під час Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі, проєкт під назвою Russian War Crimes House був розташований у колишньому російському домі в Давосі. Згодом виставку відкрили в штаб-квартирі НАТО, у PinchukArtCentre, в Європейському парламенті в Брюсселі та під час 17-тої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) «Україна: На захисті нашої спільної свободи».

Проєкт привертає увагу міжнародної спільноти до жахливої реальності російської агресії в Україні та дає реальне уявлення про біль і спустошення, заподіяні росією. Виставка Russian War Crimes (Російські воєнні злочини) починається з великої карти України, де позначені всі підтверджені незалежними експертами воєнні злочини та жертви, зареєстровані на сьогодні. Виставка продовжується серією документальних фотографій, які були зроблені в різних куточках нашої держави від першого дня повномасштабного вторгнення. Це лише частина тих злочинів, про які наразі відомо. Кульмінація проєкту – відео, яке створив український художник Олексій Сай, зібравши 6400 зображення, що фіксують воєнні злочини, вчинені окупантами в Україні.

Першими відвідувачами Russian War Crimes/«Воєнні злочини росії» в Українському інституті у Нью-Йорку стали перша леді України Олена Зеленська, перша леді Польщі Агата Корнгаузер-Дуда та перша леді Литви Діана Наусєдєнє.

На події відкриття світові лідери обговорили глобальний вплив війни росії проти України. Серед спікерів були керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук, президент Латвії Егіл Левітс, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та помічник секретаря Держдепартаменту США з питань глобальної громадськості Елізабет Кеннеді Трюдо.

bottom of page