top of page

Виставка "Українська Герніка"

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Фундацією Bereznitsky Art Foundation реалізували благодійну виставку «Українська Герніка», відкриття якої відбулося 5 травня 2022 року у Factory Gallery, Тбілісі. Проект здійснено за підтримки Міністерства закордонних справ України та під патронатом Першої леді України Олени Зеленської.

Метою проекту є привернення уваги до війни в Україні і представлення світові документальних доказів протиправної агресії та військових злочинів Росії. Кошти від виставки були витрачені на придбання автомобілів швидкої допомоги для використання на передовій українськими лікарями.

«Українська Герніка» — перша благодійна виставка, що відбулась у Грузії, співорганізатором виставки виступила Софія Чконія та її благодійний фонд BeNext.
«Сьогодні українці борються за свободу не лише своєї країни, а й за свободу та демократію світу. Ми щодня спостерігаємо, як тиранія і тероризм Росії вбивають невинних людей, мирне населення. Настав час діяти та реагувати, і ми всі маємо боротися разом з українським народом усіма способами», — Софія Чконія.

Експозиція включала понад 40 фотографій, зроблених міжнародними фотографами протягом двох місяців війни, а також задокументованих аудіо- та відеофайлів. На виставці були представлені роботи Павла Петрова, Євгена Малолетки, Мстислава Чернова, Алекса Кента, Крістофера Оччіконе, Рона Гавіва та інших.

Куратором виставки виступив Євген Березницький — засновник Фундації Bereznitsky Art Foundation.
«Людство є свідком варварства, жорстокості та відвертої брехні, які є свідченням системних недоліків структури міжнародних відносин і становлять кризу моральних підвалин. Росія здійснює геноцид в Україні, і це змінює систему політичних пріоритетів і стратегій для всіх демократичних країн світу. Питання, які колись були зняті з порядку денного, раптом стали життєво важливими і потребують негайної уваги», – Євген Березницький.

bottom of page