top of page

Віртуальна галерея: Незламні. Хроніки війни в Україні

Зараз ми не просто стоїмо на порозі нової епохи в історії України, ми вже зробили крок уперед і переступили цей поріг. Щодня, починаючи з 24 лютого 2022 року, ми усі разом будуємо нову Україну ціною неймовірних зусиль, болісних трансформацій і, на жаль, людських втрат. Мета цього проекту — донести значущість перетворень, які переживає наша держава, а також показати цінність документальної фотографії, яка в умовах війни є не просто джерелом свідчення подій, а потужною зброєю проти пропаганди та фальсифікації історії.

2 частина

У віртуальній галереї представлено як відомі знімки, які вже стали частиною світової історії — наслідки авіаудару по пологовому будинку в Маріуполі, звільнені від окупації російськими військами міста, братські могили, в яких поховані тисячі мирних українців; так і ті, що ще не були опубліковані. Так чи інакше, кожна світлина у галереї є символом боротьби, єдності та незламності українського народу. Схід і захід, політики та прості люди, військові та мирні жителі, — усі об'єдналися у спільному прагненні дати відсіч ворогу та відстояти свою землю. Згуртувалися не лише ми, громадяни України, навколо нас згуртувався чи не весь світ, із жахом спостерігаючи за звірствами російських окупантів, та, водночас, із захватом — за мужністю та непохитністю українців. Ми не самотні, з нами правда, сила та підтримка усього цивілізованого світу, адже це війна за демократичні цінності, які підтримують усі країни, де панує демократія та свобода слова.

3 частина

У проекті ми досліджуємо хроніки війни в Україні, свідками яких стали десятки українських фотографів. Їх світлини допомогли створити унікальний мистецький простір, який стане точкою відліку нової епохи в історії України та покаже її світові.
Нашою метою є підтримка українських документалістів, які постійно ризикують своїм життям та окрім фізичної розправи отримують погрози і піддаються неабиякому тиску за висвітлення "невигідної" для окупанта правди. Адже інформаційний фронт не менш важливий, ніж військовий, а мужність фотографів-документалістів, які показують правдиві події війни, прирівнюється до мужності військових із зброєю в руках.

Вважаємо, що історія без фотографії — це просто слова. Словам у сучасному світі вже, на жаль, ніхто не вірить. І саме фотографія є незаперечним документом, який передає істину та запобігає паплюженню та переписуванню нашої історії.

Віртуальна галерея створена KIVO 3D

bottom of page