top of page

В Україні відзначають 10 річницю Революції гідності

В Україні 21 листопада відзначається 10-річчя Революції гідності. Крім того, країна щорічно відзначає День гідності та свободи. Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії — Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Революція Гідності, Київ, Україна 2013-214. Фото: В’ячеслав Ратинський


День гідності та свободи можна вважати наступником свята Дня свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований, — повідомляє Укрінформ.


Сьогодні у Києві біля меморіалу Небесної Сотні не багатолюдно, традиційно прийшли сім’ї загиблих.

Фото: В’ячеслав Ратинський


Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася збройна агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Революція Гідності, Київ, Україна 2013-214. Фото: В’ячеслав Ратинський

Революція Гідності, Київ, Україна 2013-214. Фото: В’ячеслав Ратинський


Матеріал створено за підтримки The Foundation for Polish-German Cooperation.


Comments


bottom of page