Фільм «2000 метрів до Андріївки» режисера й засновника Української асоціації професійних фотографів Мстислава Чернова покажуть на церемонії відкриття 78-го Каннського кінофестивалю у вівторок, 13 травня. Ця стрічка стане частиною програми «День України», присвяченої російсько-українській війні. Програму організовує фестиваль спільно з France Télévisions і Brut.

«2000 метрів до Андріївки» переносить глядачів на передову російсько-української війни, розповідаючи про звільнення села Андріївка під Бахмутом силами 3 окремої штурмової бригади. Зйомки проходили під час контрнаступу ЗСУ у 2023 році, коли військові метр за метром долали окуповану територію. Режисер стрічки, фотодокументаліст і лауреат премії «Оскар» Мстислав Чернов знову стає свідком та учасником бойових дій, документуючи життя солдатів на передовій, їхню боротьбу й відданість захисту батьківщини.
Програма фестивалю
Програма «День України» розпочнеться у Палаці фестивалів у Salle Bazin о 10:00 з показу фільму про президента України Володимира Зеленського. О 13:30 глядачі зможуть побачити документальну стрічку «Notre Guerre» Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя, що розповідає про фронтові реалії на сході України. Завершить програму показ фільму Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» о 15:30.

Цей кінематографічний захід підкреслює прагнення Каннського фестивалю дати голос художникам і журналістам, які розповідають історію війни в Україні та її наслідків для всього світу. Каннський фестиваль разом з France Télévisions і Brut підтверджують свою підтримку тим, хто свідчить про сучасні виклики та бореться за правду.
Нагадаємо, новий документальний фільм Чернова «2000 метрів до Андріївки» отримав нагороду за найкращу режисуру в конкурсі міжнародної документалістики на кінофестивалі Sundance Film Festival.
Мстислав Чернов — український фотограф, журналіст Associated Press, режисер, воєнний кореспондент, президент Української асоціації професійних фотографів, почесний член Українського ПЕН та письменник. Висвітлював Революцію Гідності, війну на сході України, наслідки збиття Boeing 777 Malaysia Airlines, сирійську громадянську війну, битви при Мосулі в Іраку, російське вторгнення в Україну 2022 року, включаючи блокаду Маріуполя. За цю роботу отримав нагороди Deutsche Welle Freedom of Speech Award, Премію імені Георгія Ґонґадзе, Knight International Journalism Awards, Biagio Agnes Award, Bayeux Calvados-Normandy Award, Elijah Parish Lovejoy Award, Free Media Awards. За підсумками 2022 року увійшов у рейтинги «Люди НВ 2022 у рік війни» і «14 пісень, фото та артоб'єктів, що стали символами українського спротиву» від «Forbes Україна», а відеоматеріали з Маріуполя стали основою фільму «20 днів у Маріуполі», який у 2024 році вперше в історії української кінематографії був нагороджений премією «Оскар».
Соціальні мережі фотографа: Facebook Instagram
Над матеріалом працювали:
Дослідниця теми, авторка тексту: Віра Лабич
Більдредакторка: Ольга Ковальова
Літературна редакторка: Юлія Футей
Менеджер сайту: Владислав Кухар