Новий тиждень — нові російські злочини. Після фіктивного «великоднього перемир’я» Росія відновила масовані атаки на цивільні міста: ракети, дрони, керовані авіабомби. Загинули мирні жителі в Києві, Марганці, Одесі. У столиці — одна з найжахливіших атак за рік.
Опівночі 21 квітня завершилося оголошене президентом РФ Володимиром Путіним так зване «великоднє перемир’я», яке самі ж росіяни порушили майже 3 тис. разів. Відразу після опівночі активізувалася тактична авіація РФ та безпілотники, в областях оголошували про загрозу обстрілів ракетами, керованими авіабомбами та дронами. За цей час прогриміли вибухи в Київській області, Миколаєві та Черкасах.
22 квітня російські дрони атакували Харків. За даними поліції, обстрілів зазнали щонайменше сім локацій. Поранено 11 людей. Цього ж вечора росіяни атакували Одесу дронами-камікадзе. Пошкоджено приватні будинки, підприємства, авто. 66-річного місцевого мешканця госпіталізували з опіками.
23 квітня війська РФ учергове атакували дронами Україну. Цього разу під ударом опинилися Одеса, Харків і Полтава. Унаслідок атак є постраждалі й руйнування.
У ніч проти 24 квітня Росія атакувала Київ безпілотниками та ракетами. Внаслідок масованого удару загинули щонайменше 12 людей. Постраждали 90 киян, зокрема й діти. Є руйнування у п'яти районах міста.
Під час атаки 25 квітня на місто Павлоград Дніпропетровської області російські війська знищили базу медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри».
У ніч на 26 квітня противник знову атакував Україну. Внаслідок ворожої атаки постраждали Кіровоградщина, Харківщина, Київщина та Дніпровщина.
Війська РФ у ніч на 27 квітня запустили по Україні 149 безпілотників різних типів. Внаслідок атаки є жертви і руйнування на Дніпропетровщині та Одещині.
Дрони по Одесі


Увечері 22 квітня Росія завдала удару безпілотниками по Одесі та передмістю. Пошкоджень і руйнувань зазнала цивільна інфраструктура, одну людину госпіталізували. Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі. За даними слідства, атака тривала з 22:15 до 23:20. Унаслідок цього пошкоджень зазнали приміщення приватного підприємства, приватні будинки та автомобілі. 66-річний місцевий житель отримав опіки, його госпіталізовано.
«Огляд триває, повний перелік руйнувань та пошкоджень встановлюється. На місцях подій прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями документують наслідки збройної агресії РФ», — йдеться у повідомленні.
Одеська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів. Це ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.
Масштабна атака на Київ
У ніч на 24 квітня Росія здійснила одну з наймасштабніших атак на українську столицю з початку року. По Києву та інших регіонах російська армія випусиила понад 70 ракет і майже 150 дронів-камікадзе. Внаслідок удару загинули щонайменше 12 людей, ще понад 90 — поранені. Серед постраждалих є діти.
«На Київ летіло все — “Калібри”, балістика, “шахеди”», — написав голова КМВА Тимур Ткаченко.
Серед загиблих — брат і сестра: Нікіта, 2003 року народження, студент Національного транспортного університету, та Софія, 2005 року народження, випускниця коледжу КНУ технологій та дизайну. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
У лікарнях Києва перебуває 31 постраждалий, зокрема п’ятеро дітей. Загалом унаслідок обстрілу по всій Україні було травмовано понад 90 людей.
Особливо постраждав Святошинський район, збудований у 1950-х роках — із великою кількістю житлових будинків, дитячих садків і шкіл. Під завалами рятувальники знайшли хлопця, який провів понад 6 годин під уламками й залишався при свідомості. За словами міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, з-під завалів було чути телефонні дзвінки. Пошукові роботи тривали до остаточного підтвердження, що з-під руїн дістали всіх. На місцях працюювали понад 500 рятувальників.

Наслідки удару по районах міста
У Київській міській військовій адміністрації повідомили про такі пошкодження:
Святошинський район: руйнування житлового будинку, пожежа, знищені авто.
Голосіївський район: займання авто у дворі, пожежа в гаражному кооперативі, уламки впали на територію нежитлової забудови, зруйнована адмінбудівля.
Шевченківський район: падіння уламків дронів на відкритій території, займання та руйнування гаражів.
Солом’янський район: падіння БПЛА на відкритій місцевості, руйнувань немає.
Оболонський район: займання дев’яти автомобілів, пожежа на складах. Без постраждалих.
Свідчення документалістів
Події ночі зафіксували українські фотографи-документалісти Влада й Костянтин Ліберови, а також Антон Штука.
«Все це — після так званих перемовин у Лондоні. Трамп знову каже, що Росія хоче миру та звинувачує у всьому Україну. Невже світ обирає закривати очі на правду?» — написали Ліберови.
«Складається враження, що тепер Путін і Трамп ніжно тримаються за руки, натискаючи на кнопки пуску ракет по сплячих жителях України. Дякуємо, партнери», — додав Антон Штука.

Реакція
Президент Володимир Зеленський, який на той момент перебував із візитом у Південній Африці, прокоментував атаку на Київ:
«Сорок чотири дні тому Україна погодилася на повне припинення вогню — за пропозицією Сполучених Штатів. І всі ці дні Росія продовжує вбивати. Важливо, щоб світ бачив, що відбувається насправді: близько 70 ракет, майже 150 ударних безпілотників».

Президент США Дональд Трамп після масованої російської атаки на Київ 24 квітня написав допис у своїй соцмережі Truth Social, в якому закликав російського президента зупинитися.
«Я не задоволений російськими ударами по КИЄВУ. Це непотрібно і дуже невчасно. Владіміре, ЗУПИНИСЯ! Щотижня гинуть 5000 солдатів. Давайте вже укладемо мирну угоду!» — написав Трамп.
Це була рідкісна відкрита критика з боку Трампа на адресу Кремля.
Над матеріалом працювали:
Дослідниця теми, авторка тексту: Віра Лабич
Більдредакторка: Ольга Ковальова
Літературна редакторка: Юлія Футей
Менеджер сайту: Владислав Кухар