Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) у партнерстві з організацією FotoEvidence презентувала документальний проєкт «ВОЄННІ ХРОНІКИ: УКРАЇНА 2014–2025», який було представлено у вигляді книги і виставки в межах 13-го Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Цей масштабний проєкт, підтриманий Open Society Foundations та Renaissance Foundation, має на меті збереження пам’яті про війну та підтримку фотографів, які ризикують життям заради правди.

Фотокнига «ВОЄННІ ХРОНІКИ: УКРАЇНА 2014–2025» — це потужне свідчення десятирічної боротьби України за свободу, що документує найбільшу трагедію новітньої історії Європи очима тих, хто був у самому її епіцентрі. У книзі зібрано понад 360 фотографій і десятки свідчень, зафіксованих українськими документалістами та фотожурналістами з 2014 року — від Революції Гідності до щоденних реалій повномасштабної війни. Через об’єктиви фотографів постає хроніка спротиву, втрат, гідності й незламності, що стає не лише мистецьким артефактом, а й важливим історичним джерелом.
Проєкт втілений за участі провідних українських фотографів, учасників Української асоціації професійних фотографів: Андрія Дубчака, Юрка Дячишина, Георгія Іванченка, Ольги Іващенко, Сергія Коровайного, Олександра Магули, Євгенія Малолєтки, Данила Павлова, Оксани Парафенюк, Олега Петрасюка, Анатолія Степанова, Костянтина і Влади Ліберових, Владислава Мусієнка, Володимира Петрова, В’ячеслава Ратинського, Олексія Фурмана, Мстислава Чернова, Максима Дондюка, Макса Левіна та інших.


Особлива увага приділена доступності цього архіву: видання буде поширене в шкільних і публічних бібліотеках по всій Україні, щоб стати не лише об’єктом культурної памʼяті, а й навчальним інструментом, який допоможе молоді усвідомити глибину подій останнього десятиліття та сформувати зв’язок із живою історією. У час, коли візуальна культура стала зброєю — ця книга є зброєю правди.
«ВОЄННІ ХРОНІКИ: УКРАЇНА 2014–2025» — це книга, яка увічнює наш голос, нашу пам’ять і нашу незламність.» — Мстислав Чернов
Окрім книжкового видання, під час фестивалю Книжковий Арсенал проєкт було представлено також у виставковому форматі, що дозволило глядачам фізично зануритися у візуальні свідчення війни — у світло й тінь фотографій, зроблених на передовій.

