Полум’яна ріка палива накрила Немишлянський район Харкова в ніч на 10 лютого. У місті лунала повітряна тривога, затим — вибух, а потім спалахнула пожежа.

Близько опівночі росіяни запустили по Харкову БпЛА з території Бєлгородської області. Як наслідок, щонайменше 15 приватних будинків, а також сараї, гаражі й авто опинились у вогняній пастці. Палав житловий квартал поруч із промисловою зоною у південно-східній частині Харкова. Росіяни поцілили ударними дронами по резервуарах із паливом поруч. Усе зайнялося і розлилось по навколишній вулиці. Відтак площа пожежі сягнула 3 700 квадратних метрів.

Фото: Джордж Іванченко

Фото: Яків Ляшенко

Фото: Євгеній Гертнер

«Важка ніч для Харкова. Семеро загиблих, серед яких троє дітей. Маємо інформацію про трьох поранених. Загалом вигоріла майже половина вулиці», — повідомив міський голова Ігор Терехов. 50 харківʼян евакуювали, серед них двоє дітей. Чотирьох осіб довелося рятувати з охоплених вогнем будинків.

Фото: Джордж Іванченко

Фото: Яків Ляшенко

В одному будинку п’ятеро людей згоріли живцем «Сімʼя. Попередньо серед загиблих діти чотирьох та семи років і немовля», — розповів начальник слідчого управління ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов. Також він повідомив, що температура горіння була такою, що кістки та тіло немовляти перетворилися майже на попіл: «Припускаємо, що мати тримала дітей, обіймаючи та притискаючи до грудей».  

На місці удару працюють усі відповідні служби. Комунальники розбирають завали на згарищі. У деяких місцях ДСНС продовжує боротьбу з вогнем і пошук можливих постраждалих людей.

Фото: Євгеній Гертнер

Фото: Яків Ляшенко

Крім того, на місці трагедії працюють слідчі та криміналісти, які документують воєнний злочин Росії та відбирають зразки ДНК для ідентифікації тіл.

Фото: Яків Ляшенко

Фото: Яків Ляшенко

Мерія пообіцяла надати житло всім, хто внаслідок терористичної атаки Росії опинився без даху над головою.

Фото: Євгеній Гертнер

Фото: Євгеній Гертнер

Фото: Євгеній Гертнер

Фото: Євгеній Гертнер

Проєкт реалізовується завдяки підтримці IWM Documenting Ukraine.

Над матеріалом працювали:
Дослідниця теми, авторка тексту: Віра Лабич
Більдредактор: В'ячеслав Ратинський
Літературна редакторка: Юлія Футей
Менеджер сайту: Владислав Кухар