Українська асоціація професійних фотографів пишається документалістами, чиї світлини репрезентують Україну в міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни.   

Американська щоденна газета The Washington Post опублікувала фоторепортаж Оксани Парафенюк, присвячений сім’ї американців, які приїхали до Києва на поховання свого сина. Хлопець воював на стороні України й загинув у бою з росіянами під Авдіївкою у 2023 році.



Американська щоденна газета The New York Times опублікувала портрети авторства Оксани Парафенюк українських жінок, які вціліли після зґвалтування російськими військовими. У матеріалі жінки розповіли про пережите. 

 

Журнал Time опублікував нове інтерв'ю президента Володимира Зеленського з обкладинкою авторства Саші Маслова.

Одне з найвпливовіших американських видань The Wall Street Journal опублікувало світлини Саші Маслова північнокорейських військових, які воювали проти України на стороні РФ. 

Також The Wall Street Journal опублікував світлини Сергія Коровайного з наслідками російських атак по Костянтинівці на Донеччині. 

Британська недільна газета The Sunday Times публікувала серію світлин В’ячеслава Ратинського, що відображають життя в Україні під час війни в різних аспектах. 

Найбільша шведська щоденна ранкова газета Dagens Nyheter на першій шпальті опублікувала світлини Каріни Пілюгіної у матеріалі про ядерну зброю, від якої Україна колись відмовилася в рамках Будапештського меморандуму. 

Британська газета The Guardian опублікувала матеріал, присвячений реакції українців на угоду зі США щодо рідкісноземельних копалин зі світлинами Юлії Кочетової. 

Американський спортивний телеканал ESN опублікував фоторепортаж Сергія Коровайного про «сталеву футбольну команду» — українських ветеранів, які втратили кінцівки внаслідок російської агресії.  

The Atlantic опублікував світлину Івана Самойлова із заголовком «Росія не перемагає». 

У добірку «Фото тижня» The Guardian увійшла світлина Івана Самойлова. На фото зображені рятувальники та медики, які надають допомогу постраждалим після російської атаки по шпиталю у Харкові.  

The New York Times опублікував фото Романа Пилипія з вулиць Києва та портрет президента Зеленського з пресконференції. 

Канадська щоденна англомовна газета The Globe and Mail публікувала світлини Ольги Іващенко, присвячений темі українських корисних копалин. 

Найбільша некомерційна мережа радіостанцій у США NPR опублікувала наслідки російської атаки по Києву, зафіксовані Антоном Штукою. 

Представлені у матеріалі роботи — це далеко не весь список опублікованих світлин українських фотографів у закордонних медіа. Тож ми закликаємо документалістів не соромитись писати про власні закордонні публікації у своїх соцмережах та позначати УАПФ, щоб у наступних добірках ми не пропустили жодного здобутку.

Над матеріалом працювали:
Дослідниця теми, авторка тексту: Віра Лабич
Більдредакторка: Ольга Ковальова 
Літературна редакторка: Юлія Футей
Менеджер сайту: Владислав Кухар