top of page
Виставкові.jpeg

Виставкові
проєкти

The Bearing Witness: Documenting War Crimes in Mariupol, Ukraine

3 по 18 червня 2023 року в рамках Photoville Festival у Нью-Йорку відбувся виставковий проєкт «BEARING WITNESS: DOCUMENTING WAR CRIMES IN MARIUPOL, UKRAINE», створений у співпраці FRONTLINE PBS та Української асоціації професійних фотографів. 

 

На виставці було представлено роботи українських документалістів, учасників УАПФ та лауреатів Пулітцерівської премії — Мстислава Чернова і Євгена Малолєтки.

VAS_9905 Large_edited.jpg
Bojují i za nás

Масштабна групова виставка учасників UAPP реалізована у співпраці з Асоціацією професійних фотографів Чехії та Федерацією європейських фотографів.

На виставці представлено близько 100 фотографій, які документують виразні свідчення агресії та геноциду Росії, життя звичайних людей у війні та хоробру боротьбу нашого народу не тільки за власну свободу, але й за свободу всього світу.

OKOV5031 Large_edited.png
БАХМУТ – ОБЛИЧЧЯ ГЕНОЦИДУ (1942-2022)

Проєкт, присвячений трагедії міста Бахмут, що відбулась у 2022 році, а також вшануванню пам'яті жертв Бахмутського "Бабиного Яру", жахливого злочину, вчиненого нацистами у 1942 році.  Ця виставка на меті має об'єднати два геноциди в одному просторі та провести паралелі між ними.

3-DSC_1393 Large.jpeg
Виставка "Облога Маріуполя – останні журналісти в окупованому місті"

В рамках цьогорічного фестивалю Czech Photo, 12 жовтня у Галереї Чеського фотоцентру в Празі відбулося відкриття виставки «Облога Маріуполя – останні журналісти в окупованому місті», на якій представлені всесвітньо відомі роботи Мстислава Чернова та Євгена Малолєтки.

Проєкт реалізовано Українською асоціацією професійних фотографів (UAPP) у співпраці з Czech Photo та Асоціація професійних фотографів Чехії (APF).

1.jpeg
Виставка "Russian War Crimes"

22 вересня, 2022 року проєкт Russian War Crimes (Російські воєнні злочини) було відкрито в Українському інституті Америки у Нью-Йорку. Виставка створена Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у співпраці з Офісом Президента України, Українською асоціацією професійних фотографів, Міністерством закордонних справ України, Коаліцією «Україна. П'ята ранку» та Українським Інститутом Америки.
 

308341648_6035672203.jpeg
Виставка "Спалах. Українська фотографія сьогодні"

29 вересня в Українському Домі у Києві відбулося відкриття фотовиставки «Спалах. Українська фотографія сьогодні». Проєкт реалізовано Національним центром «Український Дім» та ГО «Платформа культурних ініціатив» у співпраці з Українською асоціацією професійних фотографів та за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

У проєкті взяло участь майже 50 авторів, представлено понад 500 робіт, які було зроблено з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

__2022-09-24__161511.png
Виставка "Російські воєнні злочини"

17 липня у PinchukArtCentre відбулось відкриття виставки «Коли віра зрушує гори», частиною якої став проєкт «Російські воєнні злочини».

Проєкт створений Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у співпраці з Офісом Президента України, Міністерством Закордонних Справ України, виданням «Українська правда» та Українською асоціацією професійних фотографів. Уперше він був представлений 23 травня 2022 року під час всесвітнього економічного форуму в Давосі, щоб привернути увагу світової спільноти до страшної дійсності російської агресії проти України.

Reception_screen_rwc.jpeg
Виставка "Маріуполь"

У рамках щорічного фестивалю WARM Festival 2022 у Сараєво відбулось відкриття виставки "Маріуполь", де були представлені роботи Мстислава Чернова і Євгена Малолєтки, зроблені від початку повномасштабного вторгнення росії, 24 лютого, до середини березня. Наслідки бомбардувань пологового будинку та житлових кварталів, руїни, масові захоронення, переховування жителів міста у підвалах та сховищах, переповнені лікарні — документалістам вдалося зазняти звірства російської армії та показати їх світові.

291101115_1016007815_edited.jpg
Виставка "Russian War Crimes House" Davos 2022

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Фондом Віктора Пінчука, PinchukArtCentre, Офісом Президента України, Міністерством закордонних справ України та інтернет-виданням «Українська правда» було реалізовано проект, який представив виставку про військові злочини росії в Україні. Відкриття експозиції «Russian War Crimes House» відбулося 23 травня 2022 року у Давосі, Швейцарія.

ROS_9781_valentina_r.jpeg
Виставка "Ціна свободи"

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Товариством українців у Фінляндіїмедіа-проектом Ukraїner та окремими фотографами реалізували виставку «Ціна свободи», відкриття якої відбулося 11 червня 2022 року на Центральному залізничному вокзалі Гельсінкі.

Ця виставка - про людську ціну російської агресії в Україні. Світлини розкажуть історії про горе та втрати українців, а також про взаємодопомогу та спільний опір. Експозиція також містить зображення України до вторгнення, щоб нагадати, як легко війна може зруйнувати мирне життя навіть у європейській країні у 2022-му році.

DSC_4233.jpg
Ряд виставок "Tragedy of the 21st century in the centre of Europe"

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Посольством України в Республіці Кіпр реалізували ряд виставок «Tragedy of the 21st century in the centre of Europe», які відбулися у містах Нікосія, Сотіра та Ларнака. Заходи були благодійними, відвідувачі мали змогу перерахувати гроші фонду Journalism Emergency Fund, який підтримує журналістів і фотографів.

IMG_9735.jpg
Віртуальна галерея: Незламні. Хроніки війни в Україні

У проекті ми досліджуємо хроніки війни в Україні, свідками яких стали десятки українських фотографів. Їх світлини допомогли створити унікальний мистецький простір, який стане точкою відліку нової епохи в історії України та покаже її світові.

У віртуальній галереї представлено як відомі знімки, які вже стали частиною світової історії, так і ті, що ще не були опубліковані. Кожна світлина є символом боротьби, єдності та незламності українського народу.

__2022-06-01__155327.png
Ряд виставок "Моменти серед руїн. Документальні фотографії з України. Люди на війні"

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Українським студентським товариством «Січ» та Почесним консульством України у Ґраці реалізували ряд фотовиставок «Моменти серед руїн. Документальні фотографії з України. Люди на війні», присвячених вторгненню Росії в Україну. Експозиції виставок були представлені у приміщеннях Ґрацького університету імені Карла-Франца та Технічного університету Ґраца.

282724141_3353064444.jpeg
Виставка "Українська Герніка"

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Фундацією Bereznitsky Art Foundation реалізували благодійну виставку «Українська Герніка», відкриття якої відбулося 5 травня 2022 року у Factory Gallery, Тбілісі. Проект здійснено за підтримки Міністерства закордонних справ України та під патронатом Першої леді України Олени Зеленської.
 

__2022-06-04__125018.png
Виставка "Это приказ, SORRI"

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Ukrainischer Verein Mainz e.V. та фотографом Давидом Ямпольським реалізували фотовиставку, присвячену вторгненню Росії в Україну. Вона була презентована 14 травня 2022 року у галереї Gutleut, що у місті Майнц, Німеччина.
До організації виставки також долучилися Київська фотошкола та Національне товариство фотохудожників України.

281337221_7535157156.jpeg
Виставка "Ukraine Now: Darkness vs Light. Children Dream about Peace"

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) у співпраці з Посольством України в Республіці Індія реалізували виставку «Ukraine Now: Darkness vs Light. Children Dream about Peace». Партнерами та частковими спонсорами виставки виступили Польський Інститут в Індії, Фармацевтична компанія «Кусум» та представники української громади в Індії.

277798831_5088135264.jpeg
Продукування снів або Що пропонує сучасна медіа-машина

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) підтримала та профінансувала створення виставки "Продукування снів або Що пропонує сучасна медіа-машина".
Проект забезпечує художню рефлексію сучасної медіа-реальності та ґрунтується на дослідженнях того, як засоби масової інформації впливають на нашу здатність сприймати навколишній світ.

Media_Machine-0001.jpeg
«Ті на самоті» — групова онлайн виставка

Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) стала партнером Chekachkov Photo Academy у проведенні конкурсу на кращий візуальний щоденник, знятий в умовах карантину.
Підсумком стала групова онлайн виставка «Ті на самоті», до якої увійшли кращі знімки, зроблені у рамках конкурсу, ініційованого Chekachkov Photo Academy.

ann_bobyreva.jpeg
Ігор Чекачков. NA4JOPM8

За підтримки Ukrainian Association of Professional Photographers (UAPP) відбулася виставка нашого учасника, відомого фотографа Ігоря Чекачкова, чиї світлини публікували Forbes, National Geographic, The Guardian, Le Monde та інші міжнародні ЗМІ. NA4JOPM8, серія фотографій, в якій об'єднані зображення фрагментів реальності з різних сфер: від протестних подій на Майдані у Харкові до інтимних сцен з приватного життя. Втім, їхній художній образ довершила випадковість.

DSCF2908.jpg
bottom of page